Praha 4 zvítězila ve sběru varných konvic

Obyvatelé Prahy 4 sesbírali v letošní soutěži ve sběru vysloužilých varných konvic 239 spotřebičů. Městská část se tak umístila na prvním místě a významně přispěla k vytvoření nového rekordu, který byl zapsán do České knihy rekordů. Na druhém místě skončila s 50 konvicemi Praha 11 a třetí příčka patří Praze 6 za 36 rychlovarek.

„Těší mne vítězství v soutěži, ale raduji se hlavně z toho, že naši obyvatelé mají kladný vztah k recyklaci vysloužilých elektrozařízení,“ uvedl starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/SZ). „Tato soutěž není první ani poslední podobnou akcí, do které se naše městská část v minulosti zapojila a v budoucnu zapojí, protože každá slouží k vytváření a posilování zodpovědného přístupu k životnímu prostředí.“

Celkem Pražané od 23. března do 17. dubna sesbírali v devatenácti sběrných dvorech 768 konvic. Sesbírané konvice nyní poputují k ekologické recyklaci, suroviny z nich poslouží při výrobě nových spotřebičů a dalších předmětů denní potřeby.

Cenu za první místo převzali v Brožíkově síni Staroměstské radnice zástupci Prahy 4 – starosta Petr Štěpánek, zástupce starosty Lukáš Zicha a radní Ondřej Růžička (oba Klub zastupitelů městské části Praha 4 zvolených za politické hnutí ANO 2011).

Fotografie ze slavnostního vyhlášení souteže