Praha 4 zrekonstruovala hřiště v ZŠ Mendíků

Aktualita.jpgPraha 4 předala 6. září 2013 zrekonstruované venkovní hřiště v areálu základní školy Mendíků. Hřiště bude využíváno pro výuku a sportovní aktivity žáků školy a v odpoledních hodinách i širokou veřejností. Stavební práce se uskutečnily v průběhu prázdnin a městskou část přišly na zhruba 1 600 000 Kč včetně DPH.

„Jsem rád, že žáci této školy dostávají kvalitní a bezpečné venkovní hřiště a veřejnost z blízkého okolí zároveň získala nový prostor pro své sportovní aktivity,“ uvedl starosta Pavel Caldr. „Přeji všem, aby si nové sportoviště užili, a věřím, že se často stane místem čestného sportovního zápolení.“ 

Starý povrch venkovního hřiště byl z roku 2000 a byl tvořen pryžovým granulátem s finálním povrchem z jemného granulátu. V důsledku přirozeného obrusu během užívání hřiště došlo k poškození vrchní krycí vrstvy a částečně i vrstvy podkladní.

Oprava spočívala v odstranění starého povrchu až na podkladní zpevněnou vrstvu. Následně musel být podklad očištěn a byla provedena jeho penetrace. Na takto připravenou plochu byl v tloušťce 13 mm nanesen nový pryžový granulát jako podkladní plocha pro pokládku finální vrstvy, která je nyní z celobarevného (oranžového) EPDM. Poté byla znovu provedena penetrace a nové lajnování plochy hřiště. Nakonec dodavatel provedl další navazující úpravy, mj. palisád záhonové obruby, sektoru pro skok daleký, a instaloval basketbalové koše a branky.