Praha 4 zajistila očkování v Domech s pečovatelskou službou


Ústav sociálních služeb v Praze 4 (dále jen ÚSS4) se nadále přizpůsobuje novým potřebám vzniklých v souvislosti s pandemií koronaviru. S přispěním MČ Praha 4 a ve spolupráci s lékaři z Thomayerovy nemocnice zajistil v únoru a březnu v Domech s pečovatelskou službou očkování seniorů proti onemocnění Covid-19. Očkování probíhalo v místě jejich bydliště, senioři tak nemuseli cestovat k lékaři či do zdravotnického zařízení.

Zároveň ÚSS4 pomohl celé řadě seniorů s registrací ohledně očkování. Například lidí starších 80 let, kteří využívají různých sociálních služeb ÚSS4 je celkem 850. Seniorům, kteří mají zájem o očkování a nemají jej ještě zajištěné je i nadále každý všední den od 9:00 do 15:00 hod. k dispozici informační linka ÚSS4 na telefonním čísle 777 478 159 .

„Často se lidé ptají, jak se dostanou na očkování, když nemají rodinu poblíž, nebo je zajímá, když se nemůžou proklikat centrálním očkovacím registrem, jestli to můžeme udělat za ně. To nelze, ale pokud je dotyčný sám a nevládne technikou, vyrazí za ním kolega s notebookem a u něj doma dotyčného registruje. Pomoc zatím využily jednotky osob.“ uvedla Linda Obrtelová, ředitelka ÚSS4.

Očkování - ilustrační foto

Aktualizováno: 19.03.2021 – Vít Drbal
Vytisknout