Praha 4 se zapojila do projektu Give & Gain Day 2016

Městská část Praha 4 rozšířila svou podporu v oblasti dobrovolnických aktivit a zúčastnila se 6. ročníku mezinárodního dobrovolnického dne Give & Gain 2016. Ve spolupráci se společností ZENOVA services se uskutečnil strojový úklid parku Na Pankráci a ulic Hvězdova, Na Pankráci a Budějovická. ZENOVA poskytla městské části komunální techniku s obsluhou.

 

„Vážíme si všech iniciativ, které podporují pořádek a čistotu na území naší městské části,“ uvedl radní pro životní prostředí Ondřej Růžička (STAN - Tučňák. „V letošním roce jsme materiálně podpořili dvě desítky dobrovolnických skupin, především v rámci akcí Ukliďme Česko a Den Země. Projekt Give & Gain je pro nás výzvou, kterou můžeme dobrovolnickou činnost posunout ještě dál.“

 

Give&Gain Day je největší mezinárodní akce firemního dobrovolnictví, kterou zaštiťuje britská Business in the Community. V Česku je národním partnerem platforma Byznys pro společnost. Tento projekt si klade za cíl zapojit firemní dobrovolníky do manuální i odborné pomoci lidem, kteří pomoc potřebují, a lokalitě, ve které žijeme. Letos se do projektu Give & Gain 2016 zapojilo přes tisíc zaměstnanců z více než 40 firem.