Praha 4 se věnovala zdraví svých obyvatel

Bílé stany a příjemné letní počasí vítaly v úterý 15. září 2020 na Pankráci všechny návštěvníky, malé i velké, kterým není lhostejný jejich zdravotní stav a kteří si moc dobře uvědomují, jak důležitá je prevence. Radnice pro ně před OC Arkády uspořádala velmi úspěšný Den zdraví s Prahou 4. Na organizaci této preventivní a osvětové akce pořádané v rámci místní Agendy 21 se jako hlavní partneři podílely Thomayerova nemocnice, Státní zdravotní ústav, Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola Praha 4, privátní kliniky Asklepion a TOP ESTHETIC a OC Arkády Pankrác. Za místní Agendu 21 návštěvníky pozdravil radní Tomáš Hrdinka a za vedení městské části pak starostka Irena Michalcová (oba ANO 2011).

„Místní Agendou 21 pomáháme občanům podílet se na správě věcí veřejných a mezi záležitosti veřejného zájmu určitě patří i účinná zdravotní prevence, které byl věnován Den zdraví s Prahou 4,“ uvedl radní pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011).

Na návštěvníky Dne zdraví, mezi kterými byly zastoupeny doslova všechny generace, čekala řada bezplatných vyšetření, poradenství a konzultací. Organizátoři pro ně připravili mimo jiné kontrolu znamének a diagnostiku pleti, prevenci rakoviny prsu a plic, vyšetření na šedý a zelený zákal, změření krevního tlaku, skrytého tuku v těle, CO ve vydechovaném vzduchu anebo třeba nasycení krve kyslíkem.

Dozvěděli se ale také, jak se zbavit chrápání či chronické rýmy, jaká je správná technika čištění zubů nebo jak zlepšit stravovací návyky. Školní děti, ale i dospělí zájemci se rovněž poctivě věnovali kurzu první pomoci.

„Byl to zkrátka hezky i užitečně strávený čas a já jsem moc ráda, že naše pozvání přijali lidé všech generací, protože prevence je otázkou každého věku,“ uvedla starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011), která se akce rovněž zúčastnila.

Jedním z hlavních partnerů Dne zdraví s Prahou 4 byla Thomayerova nemocnice se svými lékaři a dalšími odborníky. Její ředitel Zdeněk Beneš uvedl: „Jsem nesmírně rád, že Praha 4 tuto důležitou preventivní akci uspořádala, protože starat se o své zdraví musíme opravdu preventivně a protože to, že nás nic nebolí a že nemáme nějaký problém, nic neznamená.“

Více foto v galerii na odkazu ZDE .

Informace o akci přinesla i PRAHATV v reportáži na odkazu ZDE .
A o Dni zdraví informoval i ČT v pořadu Z metropole na odkazu ZDE .

Zveřejněno: 16.09.2020 – Vít Drbal