Praha 4 nabídne sportovcům dvě smart toalety

V blízkosti sportovišť na Roztylském náměstí a v Podolské ulici budou v nejbližší době umístěny dvě mobilní smart toalety vybavené solárním napájením, čtečkami platebních karet, ovládacím softwarem, softwarem pro dálkovou obsluhu a monitoringem. - Ilustrační foto
Ilustrační foto - 2x

„Jedinečnost tohoto zařízení spočívá ve využití smart technologií, které umožňují efektivně a za nižších nákladů udržovat vysoký standard této služby. Důležitý je také přístup pouze pomocí platebních karet anebo zasláním SMS zprávy, limitující zneužívání toalet nežádoucími osobami,“ popsal radní Prahy 4 pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011).

Toalety se budou nacházet vedle sportoviště v severní části Roztylského náměstí a ve sportovním areálu v Podolské ulici, kde dlouhodobě WC chybí. „Velký důraz je rovněž kladen na vizuální stránku, fototapety na vnějších stěnách toalet výrazně přispějí k souladu zařízení s jeho okolím a stanou se tak nedílnou součástí veřejného prostoru,“ doplnil radní Prahy 4 pro správu veřejných prostranství Jan Hušbauer (ANO 2011).

Zveřejněno: 11.05.2020 – Vít Drbal