Praha 4 dnes nepodpořila projekt Rezidence Herálecká

Městská část Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém dnešním jednání předložený návrh smlouvy neschválila.

„Zodpovědně jsme zvažovali přínosy spolupráce s investorem pro budoucí rozvoj daného území, dočasné i trvalé vlivy stavby na nejbližší okolí, ale i možné důsledky neposkytnutí součinnosti z naší strany, zejména negativní dopady na dopravní zatížení sídliště Zelená liška v případě, že dopravní obsluha stavby ve fázi realizace i následného provozu nebude umožněna z pozemků městské části,“ uvedl místostarosta pro územní rozvoj a výstavbu Patrik Opa (ODS).

Developer plánuje vybudovat v této lokalitě bytový dům s 254 bytovými jednotkami. Při jeho výstavbě chce využít pozemky městské části při ulici Krčská pro dopravu stavebních materiálů. Rezidence by pak měla podle záměru investora pozemky městské části využívat i nadále pro vjezd do plánovaných podzemních garáží.

Rada městské části Praha 4 dnes především vyslovila pochybnost o vhodnosti navrženého výškového řešení stavby. Rovněž míra kompenzace za poskytnutí součinnosti městské části a výše spoluúčasti investora na rozvoji území Prahy 4 nejsou podle Rady dostatečné a neodpovídají významu záměru a jeho dopadu na okolí stavby a životy nynějších obyvatel v této lokalitě.

Praha 4 dnes nepodpořila projekt Rezidence Herálecká - letecký pohled na lokalitu.
Letecký pohled na lokalitu při křižovatce ulic Herálecká I a Pacovská - zdroj: Mapy.cz

Zveřejněno: 12.06.2024 – Vít Drbal