Pozvánka: Nenechte si ujít představení proměn Kavčích hor

Městská část Praha 4 zve na komentovanou procházku, která představí možnosti rozvíjení přírodního a rekreačního potenciálu lokalit Kavčí Hory, Dvorecké stráně a Podolský profil. V jejím průběhu budou prezentovány návrhy na úpravu oblasti vytvořené ve spolupráci s Katedrou zahradní a krajinné architektury České zemědělské univerzity.

Cílem je najít možnosti, jak toto území oživit a poskytnout návštěvníkům místo, kde lze část trávit aktivně, ale i v klidu, a to s ohledem na zachování přírodního rázu.

„Věřím, že navrhovaná opatření přispějí ve spolupráci všech klíčových hráčů k postupnému zlepšování oblasti. Jsem rád, že se občané zajímají a zapojují do rozvoje Prahy 4 a těším se, že se opět setkáme a společně návrhy probereme,“ uvedl místostarosta pro územní rozvoj a výstavbu Patrik Opa (ODS), který se komentované procházky také zúčastní.

Vycházka se uskuteční v pondělí 17. června 2024. Start je v 18 hodin na konci parku Na Pankráci, na volném prostranství u autobusové zastávky Kavčí hory v ulici K Sídlišti (na mapce bod 1 - vpravo dole) a cíl na Podolském nábřeží v blízkosti Plaveckého stadionu (na mapce bod 2 - vlevo nahoře).

Mapka vycházky
Kliknutím na obrázek přejdete do mapové aplikace Mapy.cz

Zveřejněno: 11.06.2024 – Vít Drbal