Pojmenování parku Antonína Engela je poctou vynikajícímu architektovi

Pojmenování parku Antonína Engela je poctou vynikajícími architektovi.

Zelené prostranství jižně od Podolské vodárny ponese jméno proslulého architekta Antonína Engela. K jeho pracím patří mimo jiné i Podolská vodárna, památkový skvost Prahy 4 postavený ve stylu tzv. monumentálního klasicismu. Název park Antonína Engela schválila Rada hlavního města Prahy na návrh magistrátní místopisné komise.

Pojmenování parku Antonína Engela je poctou vynikajícími architektovi.„Jsem velmi rád, že jsem jako člen magistrátní místopisné komise, která mimo jiné rozhoduje o pojmenování nových ulic či přejmenování těch stávajících, mohl svým úsilím naplnit přání podolských občanů, kteří Engelákem nazývají toto prostranství už od nepaměti,“ uvedl radní pro životní prostředí a místní  Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011).

Samotnému pojmenování parku předcházela poměrně dlouhá a trnitá cesta. Na základě již více než tři roky starého podnětu od podolského občana Martina Utrackiho podal radní Hrdinka žádost o pojmenování parku magistrátní místopisné komisi, která udělení souhlasu podmínila revitalizací parku včetně rozbité komunikace. Radní Hrdinka naplánoval tuto investici do rozpočtu městské části na rok 2022 a po opravení komunikace a úpravách zeleně, letos vznikla v parku nově i květnatá louka, dala v létě magistrátní komise pojmenování zelenou.

„Rádi bychom nové pojmenování pokřtili začátkem prosince, vhodný termín se zástupci Pražských vodovodů a kanalizací a veřejnosti ještě hledáme. Smaltovaná cedule už je nicméně připravena a měla by být symbolicky umístěna právě na rohu ikonické vodárny,“ dodal Tomáš Hrdinka.

AKTUALIZACE: Slavnostní pojmenování parku Antonína Engela se uskuteční ve středu 6. prosince 2023 v 15 hodin
u jihovýchodního rohu Podolské vodárny.

Pojmenování parku Antonína Engela je poctou vynikajícími architektovi.
Aktualizováno: 28.11.2023 – Vít Drbal