Nájmy zůstanou už čtvrtý rok ve stejné výši

Praha 4 letos opět nebude valorizovat nájmy prostor, které jsou v její správě. Rozhodli o tom radní městské části, aby i v tomto roce ulevili rodinám a firmám ve stále nejisté koronavirové době.

„Inflace je nyní vysoká a zvýšení cen pociťujeme všichni, proto považujeme tento krok za správný v době, kdy není jisté, zda podniky budou moci mít plně otevřeno během celého roku a rodiny nemají jisté příjmy,“ řekl předkladatel návrhu, místostarosta pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09).

Předloni takto radní Prahy 4 zrušili valorizaci, která by podle inflace přesáhla dvě procenta. Loni vystoupala inflace podle statistického úřadu téměř ke třem procentům a v průběhu roku zrychlovala. Nájemníci bytů a nebytových prostor v Praze 4 to však ani letos nepocítí.

sídliště paneláky 008.

Aktualizováno: 31.01.2022 – Vít Drbal