Na Praze 4 se rozšiřuje nabídka vzdělání

Vyšší odborná škola informačních studií a Střední škola elektrotechniky, multimédií a informatiky otvírá studentům svoje dveře na pracovištích v Praze 4 a v Praze 9.

Od 1. 7. 2017 se tak rozšířily studijní možnosti uchazečů o prestižní technické obory i v Praze 4. Došlo totiž ke sloučení dvou kvalitních pražských škol a tím i k rozšíření vzdělávací nabídky.

Foto z VOŠIS a SŠEMI

Od září se změní dosavadní systém ve fungování obou škol a to tak, že teoretická výuka studentů vyšší odborné školy bude zajišťována na pracovišti v Pacovské ulici v Praze 4 a praktické hodiny na pracovišti v Praze 9 s využitím špičkového know-how a nejmodernější techniky specializované dle zaměření. Výuka žáků střední školy zůstane beze změny situována na pracovišti v Novovysočanské ulici na Praze 9.

Přihlášky ke studiu na vyšší odborné škole
mohou zájemci podávat až do října!

„Jsme moderní škola, ve které se rozhodně nebudete nudit. Špičkové vybavení, spolupráce s firmami zvučných jmen, uznávaní odborníci, různorodé projekty a zahraniční spolupráce – to vše vás zaujme, nadchne a bude bavit. S námi máte budoucnost. Splňte si své sny!“

To jsou hlavní myšlenky, kterými se škola prezentuje.

Zájemcům o studium na vyšší odborné škole jsou nabízeny obory vzdělání Informační technologie a Informační management.

V rámci oboru vzdělání Informační technologie si mohou zájemci o studium vybrat z nabídky vzdělávacích programů:

1)  Interaktivní grafika a vizualizace     26-47-N/20

Nabízíme studium od klasických propagačních médií přes firemní vizuální styl až k vytváření reklamních kampaní s využitím jedinečného zázemí škol  – 3D laboratoř, 3D tisk, specializované ateliéry, multimediální studio atd. Nadstandardní jsou znalosti a dovednosti v oblasti užité grafiky, multimédií, scénáristiky, dramaturgie a postprodukce, včetně práce ve specializovaných profesionálních počítačových programech. Jde o atraktivní obor se skvělou současností i budoucností.

2)  Přenosové a síťové technologie     26-47-N/09

Zájemce naučíme vytvářet, testovat a ladit počítačové aplikace v souladu s pravidly kybernetické bezpečnosti, nastavovat parametry operačních systémů počítačů a počítačových sítí, provádět technickou údržbu atypických zařízení výpočetní techniky a programovat na základě analytické dokumentace. To vše mimo jiné s hardwarem firmy CISCO a s virtualizačním softwarem firmy ORACLE Corporation.

3)  Zabezpečovací technika a bezpečnostní technologie     26-47-N/17

Co je důležitější než bezpečnost osob, majetku a dat? Studenti se naučí podle požadavků uživatelů monitorovat a nastavovat parametry bezpečnostních systémů, projektovat a koordinovat jejich servis, udržovat a spravovat banky dat. Součástí výuky je i nastavování perimetrů a využívání biometrických dat.

Foto z VOŠIS a SŠEMI

 V rámci oboru vzdělání Informační management (72-41-N/01) si mohou zájemci vybrat ze tří studijních zaměření:

  • Podniková informatika

V zaměření podniková informatika je student připravován na navrhování a tvorbu informační strategie organizace, její realizaci a koordinaci všech informačních aktivit organizace.

  • Služby muzeí a galerií

 Pro takto koncipované zaměření je charakteristické spojení odbornosti muzejního pracovníka se znalostí informačních technologií a možnostmi jejich využívání v prostředí muzeí a galerií.

  • Služby knihoven

U zaměření služby knihoven povinně volitelné moduly profilují knihovního specialistu pro veřejné i odborné knihovny ČR.

Foto z VOŠIS a SŠEMI

Zájemců o studium na střední škole se sloučení škol nijak nedotkne. Teoretická výuka bude probíhat standardně v budovách na Novovysočanské ulici v Praze 9 a zachovány budou beze změny všechny stávající obory:

  • Multimediální tvorba,
  • Informační technologie,
  • Elektrotechnika,
  • Mechanik elektrotechnik denní i nástavbové studium,
  • Elektromechanik pro zařízení a přístroje v denní i zkrácené kombinované formě.

Více informace o oborech naleznete na:  www.vosis.cz a www.sssep9.cz

Foto z VOŠIS a SŠEMIFoto z VOŠIS a SŠEMIFoto z VOŠIS a SŠEMI


Zveřejněno: 16.08.2017 – Vít Drbal
Vytisknout