Městská část Praha 4 skoncovala s fukary

louka tráva pampeliška
Ilustrační foto

Firmy pracující pro městskou část Praha 4 již nebudou používat k úklidu a údržbě zeleně motorové fukary. Tato změna výrazně přispěje ke snížení prašnosti a hlukové zátěže v době sečí.

Aktuální vegetační období přinese v Praze 4 mnoho významných změn. Rozšíří se lokality s omezenou, nebo mozaikovou sečí, výrazně se omezí provádění seče kolem stromů, zakládají se nové květnaté louky. Tou nejvýznamnější změnou je však plošný zákaz používání motorových fukarů společnostmi, které pro městskou část zajišťují úklidové služby a správu zeleně.

„V loňském roce jsme se na tuto zásadní změnu připravovali. Jednali jsme s dodavateli a nastavovali systém úklidu posekané trávy z pěších komunikací,“ uvedl radní pro životní prostředí Tomáš Hrdinka (ANO 2011). „Musím však dodat, že na území Prahy 4 provádějí údržbu i jiné společnosti, které nejsou financovány městskou částí a nespravují plochy, které by jí městská část svěřila. Těmto firmám používání fukarů logicky zakázat nemůžeme. Věřím však, že v budoucnu budou ostatní tento náš příkladný krok následovat,“ dodal radní.

Zveřejněno: 15.05.2020 – Vít Drbal