Kompostéry mají své majitele

Městská část Praha 4 na podzim minulého roku 2013 spustila projekt, ve kterém nabídla občanům možnost bezúplatného zapůjčení kompostérů. Celkem bylo k dispozici 500 kusů (každý o objemu 900 litrů). Jejich předání proběhlo 2. a 16. dubna 2014.

Žádosti o kompostéry již není možné podávat.

„Jsem velice rád, že obyvatelé naší městské části Praha 4 využili v tak hojném počtu možnost zapůjčit si od Prahy 4 kompostéry,“ říká neuvolněný radní pro evropské fondy Mgr. Martin Píša.

_DSC9276.jpg

_DSC9231.jpg

_DSC0426.jpg

_DSC0399.jpg

Předání kompostérů - I. vlna - 2. 4. 2014

Předání kompostérů - II. vlna - 16. dubna 2014

Nákup kompostérů je podporován ze SFŽP ČR v rámci programu Operační program Životní prostředí.

Operační fiond životního prostředí - logo.jpg

• Družicová analýza vegetace, zástavby a mikroklimatu Prahy 4

22.02.2021
    Obyvatelé Prahy 4 většinou svoji městskou část dobře znají, nyní se na ni mohou poprvé podívat z vesmíru. Odborná studie, vypracovaná ve spolupráci se Vzdělávací kanceláří Evropské vesmírné agentury, se zabývá využitelností metod tzv. dálkového průzkumu Země (DPZ) pro potřeby Prahy 4. Současně je určena jako vzdělávací materiál pro učitele a jejich prostřednictvím i pro žáky základních školy ve správě městské části.
  • Stanoviště kontejnerů, harmonogramy svozů a info o sběrných dvorech - AKTUALIZOVÁNO

22.04.2014
    Přinášíme informace o stanovištích kontejnerů na velkoobjemový odpad, kontejnerů na drobná elektrozařízení, kontejnerů na použitý textil, harmonogram svozu elektroodpadu a také sběrných dvorech hl. m. Prahy a městské části Praha 4. Seznam publikovaných dokumentů, článků či odkazů je průběžně aktualizován.
  • Nová krmítka v plochách zeleně

17.02.2021
    Městská část Praha 4 instalovala v parcích a ostatních plochách zeleně krmítka pro ptactvo. Postará se též o pravidelné doplňování potravy.
  • Upozornění: v lese v Hodkovičkách se bude v únoru a březnu kácet

17.02.2021
    Lesy hlavního města Prahy informovaly naši městskou část, že v únoru a březnu 2021 budou odstraňovat stromy napadené kůrovcem a nebezpečné suché stromy v Hodkovičkách v lokalitě "U Cortéze". Žádají proto návštěvníky lesa, aby dbali zvýšené pozornosti při pohybu v těchto místech.
  • Projekt PinCity občany Prahy 4 zaujal

17.02.2021
    Před více než měsícem spustila městská část Praha 4 na webové adrese praha4.pincity.cz zcela novou nepolitickou platformu. Za krátkou dobu zde občané k 55 projektům radnice umístili více než 85 pomyslných připínáčků, tedy svých konkrétních návrhů pro zlepšení životního prostředí a místní (komunitní) rozvoj v Praze 4. Více v článku ...