Kompostéry mají své majitele

Městská část Praha 4 na podzim minulého roku 2013 spustila projekt, ve kterém nabídla občanům možnost bezúplatného zapůjčení kompostérů. Celkem bylo k dispozici 500 kusů (každý o objemu 900 litrů). Jejich předání proběhlo 2. a 16. dubna 2014.

Žádosti o kompostéry již není možné podávat.

„Jsem velice rád, že obyvatelé naší městské části Praha 4 využili v tak hojném počtu možnost zapůjčit si od Prahy 4 kompostéry,“ říká neuvolněný radní pro evropské fondy Mgr. Martin Píša.

_DSC9276.jpg

_DSC9231.jpg

_DSC0426.jpg

_DSC0399.jpg

Předání kompostérů - I. vlna - 2. 4. 2014

Předání kompostérů - II. vlna - 16. dubna 2014

Nákup kompostérů je podporován ze SFŽP ČR v rámci programu Operační program Životní prostředí.

Operační fiond životního prostředí - logo.jpg

• Stanoviště kontejnerů, harmonogramy svozů a info o sběrných dvorech - AKTUALIZOVÁNO

22.04.2014
    Přinášíme informace o stanovištích kontejnerů na velkoobjemový odpad, kontejnerů na drobná elektrozařízení, kontejnerů na použitý textil, harmonogram svozu elektroodpadu a také sběrných dvorech hl. m. Prahy a městské části Praha 4. Seznam publikovaných dokumentů, článků či odkazů je průběžně aktualizován.
  • Praha 4 zrekonstruovala streetballové hřiště v Ružinovské ulici

21.11.2022
    Sídliště Krč je bohatší o další zrekonstruovanou volnočasovou plochu. Streetballové hřiště v Ružinovské ulici bylo vybudováno před více než dvanácti lety a od té doby si našlo celou řadu uživatelů z řad místních. Radnice věří, že jim vylepšené hřiště udělá radost.
  • Program na podporu projektů ke zlepšení stavu životního prostředí hl. m. Prahy pro rok 2023

07.11.2022
    Rada hl. m. Prahy svým usnesením č. 2788 ze dne 24. 10. 2022 schválila Program na podporu projektů ke zlepšení stavu životního prostředí hl. m. Prahy pro rok 2023 (dále jen „Program“). Program byl zveřejněn na internetovém portálu hlavního města Prahy www.praha.eu ode dne 2. 11. 2022 po dobu 90 dní, žádosti o dotaci budou přijímány v termínu od 5. 12. 2022 do 9. 1. 2023 včetně.
  • Akční plán Programu zlepšování kvality ovzduší aglomerace Praha CZ 01 pro období 2020+ (PZKO 2020+), druhá část-podpůrná opatření

31.10.2022
    Rada hl. města Prahy schválila tento Akční plán PZKO 2020+, druhou část – podpůrná opatření (dále Akční plán, II. část) těsně před komunálními volbami v září 2022. Akční plán, II. část, obsahuje podpůrná opatření, která byla vytvořena na základě dohody a vzájemné spolupráce členů Pracovní skupiny pro PZKO Magistrátu hl. m. Prahy. Více, odkaz a celý dokument v článku ...
  • Radnice podporuje instalace retenčních nádrží

13.10.2022
    Praha 4 se dlouhodobě snaží aktivně čelit následkům dlouhodobého sucha. Buduje například podzemní retenční nádrže, které ve srážkově příznivém období vodu zadrží a během sucha ji poskytnou na zalévání zeleně anebo prostřednictvím vsakovací galerie posílí zásoby podzemní vody. V rámci programu na podporu akumulace a využití srážkových vod nabídla pomoc při zadržováním dešťové vody obyvatelům městské části. Další projekty v oblasti hospodaření s dešťovými vodami se připravují.