Jaké poznatky přinesla anketa k možnostem revitalizace Tyršova vrchu a Bohdalce
Anketa za účasti 344 respondentů ukázala, že oba vrchy slouží především jako místo procházek, venčení psů a kondičního běhu obyvatel okolí. Většina respondentů žije v blízkém okolí, žádný respondent nebydlí mimo Prahu 4 nebo Prahu 10. Naprostá většina návštěvníků oceňuje přírodní, lesní charakter území.
Mnozí zdůraznili, že díky určité “divokosti” a omezenému množství “atrakcí” se jedná o klidnou lokalitu. Hlavním problémem je špatná přístupnost a prostupnost mezi oběma kopci. Nejvíce preferenčních hlasů proto získalo přímé pěší propojení Bohdalce s Tyršovým vrchem. Jednoznačně upřednostňovanou možností je propojení obou vrchů mostem nad železnicí. Nezanedbatelná část respondentů by uvítala lepší cestní síť a pestřejší nabídku aktivit pro děti (jediné lesní dětské hřiště na Bohdalci nepovažují tito respondenti za dostačující).
„Rád bych všem respondentům poděkoval za účast v anketě. Studie, která bude v následujících týdnech s využitím výsledků ankety dokončena, poslouží jako podklad pro jednání s nejdůležitějšími vlastníky v území, Lesy hl. m. Prahy a dalšími městskými institucemi. Cílem je, aby Tyršův vrch a Bohdalec nezůstaly parky celoměstského významu pouze na papíře (v návrhu nového územního plánu). Vznikající studie je nástrojem, jak prostřednictvím dlouhodobé vize konzultované s uživateli území tohoto cíle dosáhnout,“ říká radní pro územní rozvoj a výstavbu Patrik Opa (ODS).
Výsledky ankety si zobrazíte jako soubor PDF na odkazu
ZDE nebo kliknutím na obrázek níže.