Jak se vám líbí návrh regenerace parku Na Fidlovačce?


fidlovačka park proměna

Před několika dny byla dokončena krajinářská studie parku Na Fidlovačce. Seznamte se s jejími závěry a přispějte svými podněty v krátké anketě.

"Nejstarší veřejný park na území Prahy 4 patří k významným městským parkům v celopražském měřítku. Tomu by měla odpovídat pozornost věnovaná jeho správě a rozvoji. Proto jsme vloni zadali krajinářskou studii. Ta navrhuje opatření ke zlepšení péče o park a postupné regeneraci zeleně v závislosti na stáří a kondici jednotlivých dřevin s přihlédnutím k měnícím se klimatickým podmínkám. Studie také doporučuje úpravy směřující k rehabilitaci celkové kompozice parku, aby lépe vynikly kvality dané jeho zajímavou polohou," objasňuje smysl studie radní pro územní rozvoj a výstavbu Patrik Opa(ODS).

Anketu k základním principům regenerace parku můžete na odkazu níže vyplnit do 21. března 2022.

Předem děkujeme za Vaše názory!

Kompletní studii najdete v přílohách na odkazu:

Dozvědět se více o historii a současnosti parku můžete také v rámci komentované prohlídky vedené autorem krajinářské studie Ing. Ondřejem Fousem. V rámci procházky bude příležitost zodpovědět vaše otázky k regeneraci parku. Sraz je v úterý 29. března 2022 v 17:30 v atriu před divadlem.


Zveřejněno: 25.02.2022 – Vít Drbal
Vytisknout