Druhá vlna slev na nájemném schválena

Rada městské části Praha 4 schválila 15. července 2020 slevy na nájmech pro konkrétní podniky, mezi nimi jsou například divadla, občanská sdružení, školy a podnikatelé. Za měsíce květen a červen bylo možné získat 40procentní slevu, která se týkala nájemců nebytových prostor a nebytových objektů ve svěřené správě městské části, kteří nemohli v těchto měsících podnikat.
Ilustrační foto

Radní Prahy 4 schválili ve středu 9. prosince 2020 již druhou vlnu slev na nájemném pro podnikatele, kteří jsou v nájmu v nebytových prostorách městské části, a kteří kvůli krizové situaci museli zavřít nebo výrazně omezit svůj provoz. Čtyřicetiprocentní slevu na nájemném za měsíce říjen a listopad schválila Rada městské části Praha 4 nyní již pro konkrétní podniky. Ty musely splnit několik podmínek, například nemít dluh na nájemném, nebýt v soudním sporu nebo ve výpovědní lhůtě.

„Již podruhé v tomto roce museli podnikatelé na neurčito zavřít svoje podniky, tentokrát dokonce bez finančních rezerv, které vyčerpali již na jaře. Je proto potřeba podpořit je, aby byli po dalším lockdownu schopni svoje provozovny opět otevřít. Celkem jsme poskytli v rámci této vlny slevu ve výši více než jeden a půl milionu korun,“ řekl místostarosta a radní pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09), autor návrhu.

Slevu 40% z nájemného získali ti nájemci, kteří do konce listopadu podali odůvodněnou žádost o odpuštění části nájmu, ať už z důvodu povinnosti kompletně uzavřít svoje provozovny nebo z důvodu významného omezení provozu.

Odpuštění části nájmu je jedním z mnoha opatření, která městská část zavedla od začátku koronavirové krize. Mezi další patřilo na jaře například zrušení valorizace, odložení splatnosti nájmů u nebytových prostor, odpuštění až 70 procent ceny nájmu a zrušení sankcí za pozdní platbu.

Zveřejněno: 09.12.2020 – Vít Drbal