Dotační programy na podporu bezpečnosti dětí a mládeže, rizikového chování dětí a mládeže a na podporu organizací zabývajících se snižováním rizik v oblasti protidrogové problematiky

Městská část Praha 4
vyhlašuje dotační programy na podporu organizací zabývajících se snižováním rizik
v oblasti protidrogové problematiky na území MČ Praha 4 v roce 2022

Podmínky pro poskytnutí dotace se řídí Zásadami pro poskytování dotací městské části Praha 4 (dále jen „Zásadami“), které jsou přílohou č. 1 tohoto vyhlášení programů. Žádosti o dotaci musí být podány elektronickou formou prostřednictvím dotačního portálu včetně všech souvisejících dokladů, dle tohoto vyhlášení dotačního řízení.

Vyhlášené dotační programy – jednoleté:
Program 1: Dotace na podporu prevence v oblasti bezpečnosti dětí a mládeže, rizikového chování dětí a
  mládeže
Program 2: Dotace na zajištění terénních programů v oblasti protidrogové problematiky
Účel programu:
  1. Podpora prevence v oblasti bezpečnosti a rizikového chování dětí a mládeže
  2. Zajištění terénních pracovníků v oblasti protidrogové problematiky – role streetworkerů
Důvody programu:
Zvyšování pocitu bezpečí dětí a mládeže. Snižování rizikového chování dětí
a mládeže – specifická primární prevence. Snižování rizik spojených s drogovou problematikou.
Předpokládaný celkový objem peněžních prostředků vyčleněných pro tyto programy:
250 000 Kč (dvě stě padesát tisíc korun českých)
Maximální výše dotace v jednotlivém případě jednoleté dotace:
Program 1:  50.000,- Kč (padesát tisíc korun českých)
Program 2: 150.000,- Kč (sto padesát tisíc korun českých)
Okruh způsobilých žadatelů - dotační programy jednoleté:
  • Neziskové organizace a organizace zabývající se prevencí v oblasti bezpečnosti dětí a mládeže a prevencí rizikového chování dětí a mládeže, které mají sídlo nebo působiště na území MČ Praha 4.
  • Neziskové organizace a organizace zabývající se terciální prevencí v protidrogové oblasti a harm reduction, které mají sídlo nebo působiště na území MČ Praha 4
Lhůta pro podání žádostí: 5. 1. - 18. 1. 2022 do 14.00 hodin

Kritéria hodnocení žádosti:
  • Obsahový soulad s tématem vyhlášeného programu
  • Řádné vyúčtování předchozích přidělených dotací MČ Praha 4
  • Přínos pro MČ Praha 4 a její obyvatelstvo
  • Reálnost uskutečnění projektu z hlediska časového, organizačního a ekonomického
Lhůta pro rozhodnutí o žádosti:
do 30. 4. 2022
Podmínky pro poskytnutí dotace:
Podmínky pro poskytnutí dotace jsou uvedeny v Zásadách pro poskytování dotací městské části Praha 4, v žádosti o dotaci a ve smlouvě o poskytnutí dotace.
Zpracovatel programů / kontaktní odbor:
Odbor školství, prevence a rodinné politiky
Specifikace údajů v žádosti:
  • Žádost o dotaci MČ Praha 4 je třeba zpracovat v souladu se Zásadami pro poskytování dotací městské části Praha 4 pro rok 2022.
  • Žádosti doručené po uplynutí lhůty pro podání žádosti a žádosti nesplňující podmínky stanovené ve vyhlášeném programu a v Zásadách nebudou posuzovány a budou vyřazeny z hodnocení.
  • Na poskytnutí dotace není právní nárok. Dotace nemusí být přidělena v požadované výši a lze ji čerpat pouze v souladu se schváleným účelem dotace uvedeným v programu a ve smlouvě o poskytnutí dotace.
Místo a způsob podání žádosti:
  • Žadatelé vyplňují a podávají své žádosti vč. souvisejících dokladů prostřednictvím dotačního portálu na adrese dotace.praha4.cz. V případě, že žadatel nemá možnost odeslání žádosti datovou zprávou přímo z aplikace, žádost v aplikaci uzavře a vytištěnou, vč. souvisejících dokladů předá prostřednictvím podatelny ÚMČ Praha 4 (Antala Staška 2059/80b, 140 46 Praha 4), nebo prostřednictvím držitele poštovní licence tak, aby byly doručeny nejpozději do lhůty pro podání žádostí.
  • Každá taková žádost musí být doručena samostatně v zalepené obálce označené názvem vyhlášeného programu a oblasti, které se program týká. Je-li podáváno více samostatných žádostí v rámci stejné oblasti, je možné společné související doklady přiložit pouze k jedné z nich a zároveň na tuto skutečnost upozornit s konkrétním uvedením, ke kterým dalším žádostem doklady náleží. Na každou oblast je nutné podat samostatnou žádost včetně všech povinných příloh. Žádosti o dotaci vč. souvisejících dokladů se žadatelům nevracejí.
Termín využití jednoleté dotace:
do 31. 12. 2022
Termín finančního vypořádání jednoleté dotace:
nejpozději do 31. 1. 2023
V Praze dne 1. 12. 2021