Do Braníka na grilovačku


Nedaleko branických ledáren, v klidném místě na břehu Vltavy, zprovoznila Praha 4 úplně nové griloviště. Je volně přístupné a umožňuje prožít podvečer či večer jak u klasického táboráku, tak si s přáteli či rodinou ugrilovat steaky, špízy anebo dokonce čerstvě nachytané ryby.

Nedaleko branických ledáren, v klidném místě na břehu Vltavy, zprovoznila Praha 4 úplně nové griloviště. Je volně přístupné a umožňuje prožít podvečer či večer jak u klasického táboráku, tak si s přáteli či rodinou ugrilovat steaky, špízy anebo dokonce čerstvě nachytané ryby.

„Inspiraci pro naše griloviště jsem našel v jedné z okrajových pražských městských částí a myslím, že místo, které jsme pro něj nedaleko ledáren vybrali, je velmi důstojné, a že minimalistická podoba griloviště tvořeného z pohledového betonu je vkusná a zároveň účelná,“ popsal radní Prahy 4 pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011).

Griloviště je v sezoně (od dubna do října) jedenkrát týdně uklízené a udržované specializovanou firmou, mimo sezonu bude servis dvoutýdenní. Přesto je samozřejmě záhodné, aby lidé, kteří v místě bezpochyby stráví hezké chvilky, dbali na pořádek tak, aby si grilování užili i ti, kdo přijdou po nich. „Zatím je třeba si přivézt vlastní palivo – dřevo, dřevěné uhlí, popřípadě grilovací brikety, do budoucna ale zvažujeme, že budeme pravidelně dodávat i vyschlé štípané dřevo z prořezávek stromů,“ doplnil Tomáš Hrdinka.

Pokud se veřejné griloviště osvědčí a bude o něj zájem, mělo by podle slov radního Hrdinky vzniknout ještě jedno, tentokrát v parku na Pankráci.

Malou reportáž o novém "grilovišti" najdete na odkazu na vysílání PRAHA TV přímo ZDE .

Nedaleko branických ledáren, v klidném místě na břehu Vltavy, zprovoznila Praha 4 úplně nové griloviště. Je volně přístupné a umožňuje prožít podvečer či večer jak u klasického táboráku, tak si s přáteli či rodinou ugrilovat steaky, špízy anebo dokonce čerstvě nachytané ryby.Nedaleko branických ledáren, v klidném místě na břehu Vltavy, zprovoznila Praha 4 úplně nové griloviště. Je volně přístupné a umožňuje prožít podvečer či večer jak u klasického táboráku, tak si s přáteli či rodinou ugrilovat steaky, špízy anebo dokonce čerstvě nachytané ryby.Nedaleko branických ledáren, v klidném místě na břehu Vltavy, zprovoznila Praha 4 úplně nové griloviště. Je volně přístupné a umožňuje prožít podvečer či večer jak u klasického táboráku, tak si s přáteli či rodinou ugrilovat steaky, špízy anebo dokonce čerstvě nachytané ryby.Nedaleko branických ledáren, v klidném místě na břehu Vltavy, zprovoznila Praha 4 úplně nové griloviště. Je volně přístupné a umožňuje prožít podvečer či večer jak u klasického táboráku, tak si s přáteli či rodinou ugrilovat steaky, špízy anebo dokonce čerstvě nachytané ryby.

Aktualizováno: 16.07.2021 – Vít Drbal
Vytisknout