Den bez aut byla super jízda

V rámci Evropského týdne mobility připravila MČ Praha 4 akci „Den Bez Aut s Prahou 4“, jež měla poukázat na přijatelnější způsob dopravy a podpořit omezení automobilismu ve městech.

Zábavné odpoledne, které proběhlo 18. Září 2018 v areálu Žlutých lázní, představilo návštěvníkům různé alternativy dopravy – přes tradiční kola až po ekola či cargo kola, koloběžky, drift triky, handbike, skateboardy, hoverboardy a dokonce i kajaky. Velký úspěch měla ukázka výcviku koní Městské policie, bosá stezka a vystoupení biketrialu v podání mistra světa Vaška Koláře.

„Den Bez Aut je pro mě důležitou celosvětovou kampaní, jelikož sám jezdím po Praze na kole, využívám městskou hromadnou dopravu či dopravu vlakem. Jsem rád, že se stále více lidí zajímá o ekologičtější druhy dopravy," uvedl Petr Štěpánek, starosta MČ Praha 4 (Trojkoalice/Zelení).