Zprávy z Prahy 4

 • Dočasné uzavření cyklostezky U Kempinku


  Z důvodu bezodkladného provedení arboristických zásahů ze strany vlastníka pozemků Povodí Vltavy, s.p. bude dočasně uzavřena cyklostezka A2 v úseku Lodnická – U Kempinku. Uživatelé cyklostezky mohou využít značenou objízdnou trasu vedenou z ulice Lodnická do ulice Vltavanů.
 • Praha 4 je leaderem v primární prevenci na školách


  Městská část Praha 4 pravidelně a intenzivně spolupracuje se školními metodiky na svých základních školách. Na základě této spolupráci se podařilo vytvořit plán prevence, díky němuž všichni žáci v průběhu povinné školní docházky projdou všemi základními tématy prevence rizikového chování dětí a mládeže. Praha 4 financuje například preventivní programy na téma: nikotin, marihuana, alkohol, drogy a závislost, šikana a kyberšikana, dále přispívá na adaptační výjezdy žáků a dofinancovává mimo jiné projekty, na které školy žádají o grant pražský magistrát.
 • Přijďte promluvit do budoucnosti i vy!


  Radnice Prahy 4 odstartovala ve čtvrtek 18. května 2017 další kolo setkávání obyvatel na téma budoucího fungování veřejných prostranství. Stalo se tak na půdě ZŠ Jižní na Spořilově, kde architekti a urbanisté z atelieru Unit architekti představili první pravidla a doporučení pro budoucí generel veřejných prostranství. Navázali tak na řadu zjištění a podnětů od občanů z podobných setkání na sklonku loňského roku.
 • Zpívá celá čtyřka


  Ve středu 10. května 2017 se v divadelním sále ZŠ Křesomyslova uskutečnila pod záštitou Ing. Jaroslava Mítha (ODS), radního pro školství a mládež MČ Praha 4, soutěž v sólovém zpěvu ZPÍVÁ CELÁ ČTYŘKA. Soutěž probíhala ve dvou kategoriích: 1. stupeň ZŠ a 2. stupeň ZŠ a celkem se jí zúčastnilo 19 žákyň z 10 škol celé městské části Praha 4.
 • Přerušení dodávek elektřiny dne 5. 6. 2017 v Michli


  Z důvodu provádění plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy společnosti PREdistribuce, bude 5. června 2017 od 8.30 do 13.30 hodin přerušena dodávka elektřiny pro odběrné místo Pod Dálnicí č.p. 1282/1 a reklmního panelu AVENIR. Práce provádí společnost ENGIE Services (267 054 946).
 • 6. ročník soutěže Bezpečně s Prahou 4


  Autoklub České republiky ve spolupráci s radním městské části Praha 4 pro bezpečnost Zdeňkem Pokorným (STAN – Tučňák), regionálním pracovištěm BESIP Praha a obvodním ředitelstvím Městské policie Praha 4 pořádá pro všechny řidiče již šestý ročník soutěže Bezpečně Prahou 4. Soutěž proběhne v neděli 4. června 2017, start je v 9.30 hodin z Nuselské radnice. „Cílem soutěže je naučit řidiče dodržovat dopravní předpisy,“ uvedl radní pro bezpečnost Zdeněk Pokorný.
 • Zastupitelé se stali adoptivními rodiči tučňáka


  44 členů Zastupitelstva městské části Praha 4 se opět rozhodlo adoptovat z pražské zoo TUČŇÁKA HUMBOLDTOVA, který je mezi ohroženým druhem zvířat. Adopce se opírá také o skutečnost, že městská část používá tučňáka jako název svého radničního časopisu.
 • Rekonstrukce budovy Školní 195/3 v Braníku byla zahájena


  „Jde o největší investiční akci městské části Praha 4 ve školství v letošním roce,“ uvedl radní pro školství a vzdělávání Jaroslav Míth (ODS). „Trvat bude 220 dní a přijde na 57,5 mil Kč. Po ukončení rekonstrukce bude sloužit jako vedlejší budova ZŠ Školní pro první stupeň.“ Při rekonstrukci se nezmění tvar ani vnější podoba budovy. Dispozičně bude tato škola obsahovat 8 učeben, jeden multifunkční sál pro až 80 osob, školnický byt, sociální a administrativní zázemí a klubovnu v suterénu.
 • Pamětní deska připomíná statečný boj odbojářů s gestapem


  Dramatické střetnutí českých odbojářů s gestapem připomíná na domě v Čiklově ulici 1238/19 pamětní deska. Společně ji dnes odhalily Společnost Václava Morávka v Kolíně a pražský Spolek Pocta Mašínům ve spolupráci s městskou částí Praha 4. „Nenápadné domy, kolem kterých procházíme bez povšimnutí, byly v minulosti svědky silných příběhů a tento dům je jedním z nich,“ uvedl starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/Zelení).
 • Návštěva komunitních zahrad vzniklých v roce 2016


  V roce 2016 vznikly komunitní zahrady na třech místech v Praze 4. Před založením nových zahrádek jsme se na vybraná místa přišli podívat. Podívejte se na video z komunitních zahrad. Informace o komunitních zahradách na Praze 4 najdete na http://praha4.cz/Komunitni-sazeni Pokud chcete najít další komunitní zahrady v Praze ve svém okolí, podívejte se na mapu www.komunitnizahrady.cz
 • Praha 4 se zúčastnila tradičního závodu dračích lodí na Vltavě


  Letos stejně jako minulý rok se posádka Prahy 4 zúčastnila závodu dračích lodí. Oproti loňskému roku se posádka zlepšila hned o čtyři příčky (loni sedmnácté, letos třinácté místo).
 • Staročeský jarmark v Diakonii Zvonek


  Srdečně Vás zveme k účasti na akci k příležitosti slavnostního otevření multigeneračního hřiště pro veřejnost za účasti zástupkyně starosty MČ Praha 4 Mgr. Ivy Kotvové. Akce se koná 2. 6. od 9:00 do 18:00 hodin, Diakonie ČCE - středisko Zvonek, Šípková 1838/1, 142 00 Praha 4
 • Evropský týden udržitelného rozvoje (ETUR) v Praze 4


  V roce 2015 se v České republice historicky poprvé uskutečnil Evropský týden udržitelného rozvoje. Jedná se o celoevropskou iniciativu, která má za cíl zviditelňovat projekty a aktivity propagující udržitelný rozvoj a jeho principy. http://www.tydenudrzitelnosti.cz/. Městská část Praha 4 se k této iniciativě v rámci MA21 letos poprvé připojí s tématem Udržitelné architektury.
 • Den Zdraví II. ročník


  Zveme vás srdečně na open air festival zdravého životního stylu Den Zdraví, který v sobě spojí prevenci, zábavu a vzdělávání široké veřejnosti. V TJ Sokol Podolí a jeho zahradě bude připraven bohatý program od pohybových aktivit pro všechny cílové skupiny, přes preventivní přednášky a workshopy, po praktické i teoretické workshopy o racionálním stravování to vše s bohatým doprovodným programem. Akce se koná pod záštitou starosty Petra Štěpánka a zástupkyně starosty Ivy Kotvové (oba Trojkoalice/SZ).
 • Přijďte na Den dětí s Prahou 4


  Na sobotu 27. května pro vás MČ Praha 4 připravila odpoledne plné zábavy. Od 13 – 18 hodin na Vás čeká plno soutěží a úkolů o hodnotné ceny a pestrá zábava v celém areálu. Bublinář zaplaví bublinami celý areál, pobaví vás divadélko, zahrajete si kuličkový turnaj, svezete se na velbloudovi, balonkový mág vykouzlí neuvěřitelné postavičky, děti rozesmějí klauni Šimon, David a Aneta a v 16 hodin vás přijede se svou show okouzlit Michal Nesvadba z Kouzelné školky.
 • Festival Kaleidoskop 3. ročník


  Přijďte se bavit, poznávat a ochutnávat jiné kultury. Pojďte strávit barevný den plný chutí, vůní, hudby a tance. Můžete ochutnávat tradiční i méně netradiční pochoutky z různých koutů světa. Užívejte si pěvecká a taneční vystoupení. Čekají vás workshopy pro děti, přednášky a bohatý doplňkový program. VSTUP JE ZCELA ZDARMA! Festival pořádá MČ Praha 4 s podporou starosty Petra Štěpánka. Multikulturní festival Kaleidoskop, který proběhne 10. června 2017 v Parku Na Pankráci je již třetím ročníkem.
 • Praha 4 oslavila DEN HASIČŮ


  Na 4. května, den sv. Floriána, jenž je patronem hasičů, připravila městská část Praha 4 akci zaměřenou na profesionální a dobrovolné hasiče. Pro více než pětistovku návštěvníků bylo připraveno v parku Na Pankráci odpoledne plné her a zábavy. Akce se konala pod záštitou zástupce starosty Lukáše Zichy a za podpory radního pro bezpečnost Zdeňka Pokorného (oba STAN - Tučňák).
 • Do práce na kole s Prahou 4


  MČ Praha 4 se letos opět připojila k projektu Do práce na kole. Do práce na kole je celostátní týmová soutěž pro každého, kdo má chuť udělat něco pro své zdraví a také přispět ke zdravějšímu a příjemnějšímu prostředí ve městě. Zaměstnanci MČ Praha 4 včetně starosty Petra Štěpánka tvoří dva týmy, které mají za úkol během května co nejčastěji jezdit do práce na kole, koloběžce anebo i běhat či chodit. Soutěží se v kategoriích pravidelnost, výkonnost, kreativita a odměněni budou také nejlepší "cyklozaměstnavatelé". Více na www.dopracenakole.cz
 • Beseda o islámu


  Praha 4 zve všechny zájemce na besedu na téma islám, která se uskuteční 23. května 2017 od 18,00 hodin v historické Nuselské radnici (Táborská 500). Přednášet bude PhDr. Petr Pelikán arabista, islamolog, překladatel a honorární konzul Súdánu v České republice.
 • Přijďte diskutovat o budoucí podobě zástavby na místě Michelských pekáren.


  11. května 2017 od 17.30 hodin v ZŠ Na Líše (Na Líše 936/16, Praha 4 – Michle). Nový vlastník areálu Michelských pekáren, společnost Skanska Reality vás zve na setkání, kde získáte informace o projektu a čeká vás také společná tvorba zadání pro architekty při návrhu zástavby.
 • První retenční nádrž v Praze 4 je v provozu


  Praha 4 pokřtila v úterý 2. května 2017 první retenční nádrž, kterou vybudovala v areálu Základní školy Jílovská. Bude sloužit k zachycení dešťové vody v době přívalových dešťů a v měsících, kdy více prší, a následně využita jako užitková voda především k zalévání trávníků a další zeleně, což povede k finančním úsporám. „Naše městská část se tak bez nadsázky stala průkopníkem v péči o vodu,“ uvedl radní pro životní prostředí Ondřej Růžička (STAN – Tučňák).