Zprávy z Prahy 4

 • Přijměte pozvání na Tibetský večer, který se koná u příležitosti mezinárodní kampaně Tibetská vlajka


  Již v pátek 8. března od 11 hodin proběhne vyvěšení Tibetské vlajky před Nuselskou radnicí, samostatný Tibetský večer se bude konat v pondělí 11. března od 17 hodin ve velkém sále Nuselské radnice. Vstup na Tibetský večer a celý program je zdarma. Více na odkazu...
 • Pozvánka na klavírní koncert na Nuselské radnici – Jan Čmejla


  Přidáváme další koncert na Nuselské radnici. Mladý klavírní génius, laureát mnoha soutěží, vystoupí v hlavním sálu historické radnice ve středu 6. března 2019 od 17 hodin. Talentovaný mladík se hře na klavír se věnuje od svých šesti let. Více informací a plakátek na odkazu...
 • Masopust s Prahou 4


  Masopustní veselí započne v sobotu 2. března od 13 hodin v parku Na Pankráci a potrvá až do večerních hodin. Těšit se můžete na tradiční masopustní dobroty, bohatý program pro děti a nebude chybět ani vyhřívaný stan.
 • Praha 4 hledá zájemce o práci v okrskových volebních komisích (OVK)


  Praha 4 hledá zájemce o práci v okrskových volebních komisích (OVK) při volbách do Evropského parlamentu ve dnech 24. a 25. května 2019 (pátek a sobota). Podrobnosti a přihlášku najdete na odkazu. Práce v OVK je honorovaná.
 • Informace o právech a povinnostech plátců místního poplatku za lázeňský a rekreační pobyt


  Místní poplatek za lázeňský a rekreační pobyt platí fyzické osoby, které přechodně a za úplatu pobývají v lázeňských místech a v místech soustředěného turistického ruchu za účelem léčení nebo rekreace. Výši poplatku, způsob vybírání a další podrobnosti najdete uvnitř článku...
 • Vyhlašujeme dvě tematické fotosoutěže


  Vyhlašujeme 2 tematické fotosoutěže - "Fotosoutěž o nejkrásnější strom na Praze 4 v zimní krajině" a "Zachyťte ptáky v místě jejich hnízdišť v zimní krajině na Praze 4".
 • Hledáme vnitrobloky v Praze 4, které si zaslouží oživení či proměnu


  Zraje ve Vás myšlenka něco s Vaším vnitroblokem udělat?
 • Oznámení ročního kontrolního auditu k FSC certifikaci lesního hospodaření Hlavního města Praha


  Ve dnech 28. a 29. března 2019 proběhne roční kontrolní audit v rámci certifikace lesů systémem FSC (Forest Stewardship Council) Hlavního města Praha.
 • Prahu 4 čekají v následující době nutné zásahy do zeleně


  Na začátku tohoto týdne a dále v průběhu měsíce února a března 2019 bude v lesích, spadajících do našíí městské části, provádět firma Lesy hl. m. Prahy tzv. obnovní zásahy. Půjde především o formu jednotlivého výběru po ploše porostu, a to primárně za účelem podpory přirozeného zmlazování porostu. Vice na odkazu...
 • Praha 4 má rozpočet na rok 2019


  Zastupitelstvo městské části Praha 4 dnes schválilo rozpočet městské části na rok 2019. Praha 4 bude podle něj v letošním roce hospodařit s rozpočtem ve výši téměř 1 miliardy korun a její hospodaření bude vyrovnané.
 • Praha 4 ustupuje od používání plastových výrobků


  Praha 4 postupně omezuje používání plastových výrobků na úřadu městské části a při všech jednáních rady, zastupitelstva a dalších orgánů. Jde zejména o balenou vodu a plastové kelímky. Chce tak přispět ke snižování produkce plastového odpadu, který poškozuje životní prostředí celé planety, nejen v místě, kde vzniká.
 • Další ročník soutěže v kompostování zná své vítěze


  Ve velkém sále budovy historické radnice v Nuslích se v pondělí 4. února 2019 konalo slavnostní vyhlášení výsledků již sedmého ročníku soutěže MŠ a ZŠ v kompostování. V hlavní disciplíně „hodnocení kvality kompostu“ byla udělena dvě první místa, v doprovodné disciplíně „hodnocení písemných projektů dokumentace kompostovacího procesu“ bylo první místo jen jedno. Všechna první místa mají být honorována částkou 10 tisíc korun. Úspěšné školy a školky si na cenách rozdělí celkem 94 tisíc korun.
 • Životní podmínky - výběrové šetření v domácnostech


  Český statistický úřad organizuje v roce 2019 v souladu se zákonem č. 89/1995 Sb., o státní statistické službě, ve znění pozdějších předpisů, výběrové šetření o životních podmínkách domácností v České republice pod názvem "Životní podmínky 2019" (EU SILC 2019), které navazuje na předchozí ročníky tohoto šetření. Smyslem tohoto šetření je získávat dlouhodobě srovnatelné údaje o sociální a ekonomické situaci v celkem 32 evropských zemích. Dalším cílem je získat data pro výpočet ukazatelů peněžní a materiální chudoby.
 • Upozornění pro obyvatele Prahy 4


  Městská část žádá obyvatele, aby dbali zvýšené opatrnosti při pohybu v parcích kvůli výskytu namrzlého sněhu v korunách stromů.
 • Rákosníčkova hřiště 2019


  Projekt Rákosníčkova hřiště byl poprvé představen v roce 2012, jeho cílem je rozšířit možnosti, kde si děti mohou bezpečně hrát a tím podpořit aktivní trávení jejich volného času.
 • Tučňák na únor je již na webu Prahy 4


  Vydání měsíčníku Tučňák na únor 2019 již najdete jako soubor PDF ke stažení nebo jen prohlížení na tomto odkazu. Nachází se zde i archiv starších čísel
 • Valorizace nájmů v letošním roce odpovídá průměrné míře inflace


  Praha 4 bude v letošním roce valorizovat nájemné za pronájem majetku ve vlastnictví hlavního města Prahy, svěřeného do správy MČ Praha 4, ve výši 2,1 %.
 • Bezpečně do školy v Braníku


  Žáci ze Základní školy Školní dnes starostovi Petru Štěpánkovi a místostarostce pro školství Ivě Kotvové (Praha 4 sobě/Zelení) představili výsledky svého projektu Bezpečné cesty do školy, do kterého se zapojili v loňském roce.
 • Proběhlo představení záměru Ropidu na přidání preferenčního pruhu pro MHD v ulici Vídeňská


  Představení projektu se uskutečnilo 22. ledna v ZŠ U Krčského lesa za účasti zástupců Ropidu, pana místostarosty pro dopravu Tibora Vansy a radní pro územní rozvoj Petry Rejchrtové (Piráti a nezávislí).
 • Na konci ledna 2019 bude ukončen provoz Informačního centra Braník


  Z důvodu personální reorganizace a nedostupnosti kapacitního internetu bude k datu 1. 2. 2019 zrušena informační kancelář IC Braník na adrese Branická 44, Praha 4. Personálně bude posíleno IC náměstí Hrdinů (nám. Hrdinů 3/1634, Praha 4) a zůstávají zachovány IC Hlavní (Hlavní 1402/141, Praha 4), IC Jílovská (Jílovská 1148/14, Praha 4) a IC Antala Staška (Antala Staška 2059/80b, Praha 4).
 • Praha 4 pronajme Branické divadlo


  MČ Praha 4 zveřejnila záměr pronájmu Branického divadla.