Zprávy z Prahy 4

 • Výstraha ČHMÚ - silný vítr (nízký stupeň nebezpečí)


  Pro celou ČR od úterý 23.10.2018 15:00 do středy 24.10.2018 15:00
 • Den stromů v Praze 4


  V rámci ekologické výchovy jsme pro Vás připravili Den stromů. Již zítra 17. října v čase od 9.00 - 16.00.
 • DEJME DĚTEM ŠANCI v úřadu MČ Praha 4


  V přízemních prostorách úřadu MČ Praha 4 proběhne 24. října 2018 od 8 do 11 hodin charitativní snídaně na pomoc dětem z dětských domovů.
 • 20. ročník závodu O pohár starosty Prahy 4 v přespolním běhu


  Letošního 20. ročníku závodu O pohár starosty Prahy 4 v přespolním běhu se zúčastnilo 324 nadšených žáků základních škol.
 • Pozvánka na koncert "Podzim v Benátkách"


  Srdečně Vás zveme na mimořádný koncert - Instrumentální hudba počátku 17. století v severní Itálii. Koncert se uskuteční v sobotu 13. října 2018 v 18 hodin v prostorách Sboru Alberta Schweitzera Církve čs. husitské na adrese U Michelského mlýna 124/27, Praha 4 – Michle. Více na odkazu...
 • Pietní akt u Památníku Tří odbojů


  Slavnostní vzpomínkové shromáždění při příležitosti 100. výročí Dne vzniku samostatného československého státu, se uskuteční jako každý rok u Památníku Tří odbojů na náměstí Generála Kutlvašra v Nuslích, a to 17. října 2018 od 12 hodin.
 • Pozvánka na Velký den zdraví


  Městská část Prahy 4 Vás zve na „Velký Den Zdraví“, který v sobě spojí prevenci, zábavu a vzdělávání široké veřejnosti. Přijďte v sobotu 20. října na poslední den z cyklu 4+1 Den zdraví do Kulturního centra Novodvorská a udělejte něco pro své zdraví.
 • Výsledky voleb z 5. a 6. října 2018


  Výsledky voleb z 5. a 6. října 2018 najdete na elektronické úřední desce MČ Praha 4 (na odkazu). Výsledky voleb do Zastupitelstva hl. m.Prahy pak na jeho úřední desce. Další výsledky a číselníky můžete prohlížet na serveru Českého statistického úřadu (ČSÚ) na adrese www.volby.cz . Webové stránky Prahy 4 v oblasti SAMOSPRÁVA budou aktualizovány postupně v souvislosti s během zákonných lhůt.
 • Festival světla v Praze 4 nebude


  Organizátoři SIGNAL festivalu oznámili, že dvě instalace plánované na dny od 11. do 14. října 2018 v Praze 4 na Zeleném pruhu (Akademie řemesel Praha - Střední škola technická) kvůli technickým komplikacím součástí festivalu nebudou.
 • MČ Praha 4 provozuje komunitní zahradu


  Městská část Praha 4 zahájila provoz komunitní zahrady v ulici Kukučínova. Projekt komunitní zahrady vznikl ve spolupráci s obecně prospěšnou společností KOKOZA, která má s tímto druhem občanské participace mnohaleté zkušenosti.
 • Praha 4 bude bohatší o další stromořadí


  Rada MČ Praha 4 schválila záměr výsadby stromořadí 12 kusů stromů v ulici U Lesa. Výsadba bude lemovat pěší komunikaci podél areálu mateřské školy Alšovy sady a naváže na přilehlý park.
 • Za zvířátky do Krčského lesa


  Přijďte za zvířátky do Krčského lesa k rybníku U Labutě již zítra 4. 10. 2018 v čase od 9.00 - 16.00.
 • Praha 4 rozdělí 300.000 korun na nejlepší nápady občanů


  Sezónní mlhoviště a vodní prvky na sídlišti Krč, nová podoba průchodu u Modrého pavilonu, nové odpadkové koše a ptačí budky na sídlištích Prahy 4 a komunitní zahrada. To jsou vítězné nápady obyvatel Prahy 4, jejichž realizaci podpoří částkou 300.000 korun městská část Praha 4 za podpory radního pro životní prostředí Ondřeje Růžičky (STAN – Tučňák).
 • Drakiáda 2018


  Městská část Praha 4 připravila pro malé i velké návštěvníky Drakiádu 2018, která proběhla v sobotu 29. září v parku Kavčí hory.
 • Druhý východ z metra Budějovická je otevřen


  Jižní vestibul stanice metra Budějovická od dnešního rána opět slouží cestujícím. Dopravní podnik hlavního města Prahy umístil pod terasu nad jižním vestibulem podpůrné rámy a dnes otevřel jižní výstup z metra směrem k poliklinice a Úřadu městské části Praha 4.
 • Praha 4 aktivně podporuje zachycování dešťové vody


  V souvislosti s probíhajícími globálními klimatickými změnami, jejichž důsledkem je stále více se projevující nedostatek vody, stává se novým trendem a ekologickou nutností podporovat zadržování dešťových srážek v urbanizovaných oblastech. Městská část Praha 4 chce v této souvislosti oslovit i vlastníky nemovitostí a nabídnout jim podporu. Více na odkazu...
 • Rozloučení s létem 2018


  Dne 14. 9. jsme se rozloučili s létem v duchu tance i hudby.
 • Žáci si zařízení do knihovny vyběhali


  Žáci ze Základní školy Ohradní mají od září k dispozici novou multifunkční knihovnu. O její zřízení se zasloužili hned dvakrát, když si nejprve sami vybrali vybavení knihovny, a poté se zasloužili o sbírku peněz na toto vybavení formou dobrovolnického běhu.
 • Den bez aut byla super jízda


  V rámci Evropského týdne mobility připravila MČ Praha 4 akci „Den Bez Aut s Prahou 4“, jež měla poukázat na přijatelnější způsob dopravy a podpořit omezení automobilismu ve městech.
 • Budoucí knihovna Jezerka


  Na adrese Nuselská 94 vznikne nová pobočka Městské knihovny v Praze – Jezerka. Tento unikátní prostor bývalé banky, který brzy projde rekonstrukcí, bude sloužit nejenom milovníkům četby.