Zprávy z Prahy 4

 • Na Praze 4 se rozšiřuje nabídka vzdělání


  Vyšší odborná škola informačních studií a Střední škola elektrotechniky, multimédií a informatiky otvírá studentům svoje dveře na pracovištích v Praze 4 a v Praze 9. Od 1. 7. 2017 se tak rozšířily studijní možnosti uchazečů o prestižní technické obory i v Praze 4. Došlo totiž ke sloučení dvou kvalitních pražských škol a tím i k rozšíření vzdělávací nabídky.
 • Třetí zářijovou neděli se můžete těšit na Family Cup – Tenisový turnaj rodinných dvojic Prahy 4


  Zajímavá akce se uskuteční v neděli 17. září 2017 od 8:30 do 19:00 hod. v Tenisovém klubu Konstruktiva, který se nachází na adrese Mezi sklady 107/3 v Praze 4-Krči. Více informací najdete v přiloženém letáku.
 • Radnice zve spoluobčany na Pohár seniorů Prahy 4 v tenise


  Akce proběhne ve čtvrtek 14. září 2017 od 8:30 do 18:30 hod. v Tenisovém klubu Konstruktiva, který se nachází na adrese Mezi sklady 107/3 v Praze 4-Krči. Více informací najdete v přiloženém letáku.
 • Školy v Praze 4 se připravují na nový školní rok


  Zatímco žáci si užívají zasloužené prázdniny, ve školách a školkách v Praze 4 je vystřídali stavebníci a panuje v nich čilý ruch. Městská část investuje do modernizace a oprav jedenadvaceti školských objektů investuje přes 120 milionů korun, do mateřských škol pak téměř 13 milionů.
 • Nová ScioŠkola v Praze 4


  Nová ScioŠkola zahájí činnost letos v září v Praze 4 ve Svatoslavově ulici a doplní a obohatí tak dosavadní síť základních škol.
 • Pozvánka na Svatováclavský koncert na Nuselské radnici


  Dne 14. září 2017 se na Nuselské radnici uskuteční Svatováclavský koncert, který je součástí dnů Evropského dědictví.
 • Protihlukový val a stěna ochrání Spořilovský plácek


  Nový protihlukový val a dvě protihlukové stěny mají ulevit obyvatelům Spořilovského plácku v Praze 4 před následky těžké tranzitní dopravy. Jejich stavba je plánována na sedm měsíců a stát bude necelých 37 milionů Kč bez DPH, investorem je Technická správa komunikací. Je to jedno z řady dílčích opatření, jejich cílem je ochránit do dostavby jihovýchodního úseku Pražského okruhu obyvatele Spořilova.
 • ČHMÚ varuje před následky silných bouřek


  Centrální předpovědní pracoviště Českého hydrometeorologického úřadu doporučuje opatření ke zmírnění následků hrozících velmi silných bouřek.
 • Praha 4 si připomněla romský holocaust


  Starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/Zelení) dnes vyvěsil na historické Nuselské radnici romskou vlajku. Městská část Praha 4 se tímto aktem připojila k akcím pořádaným k mezinárodnímu Dni romského holocaustu, který připomíná likvidaci tzv. cikánského tábora v Osvětimi – Birkenau v roce 1944.
 • Přerušení dodávek vody v Braníku 9.8.2017


  Na 9. 8. 2017 plánují Pražské vodovody a kanalizace v době od 8,00 hodin do 15,00 hodin přerušení dodávek vody v Braníku. Důvodem je provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.
 • Upozornění na splatnost poplatku za psa za II. pololetí


  Odbor finanční správy upozorňuje držitele psů, že splatnost poplatku za psa za II. pololetí je nejpozději do každého kalendářního roku.
 • Parky v pohybu - cvičení jógy zdarma


  Pojďte rozhýbat vaše těla i vaši mysl a přijďte si zacvičit do parku Na Pankráci. Cvičení je vhodné pro každého, můžete být i úplný začátečník. Nebojte se a přijďte si cvičení vyzkoušet. Akce se koná pod záštitou Petra Štěpánka (Trojkoalice/Zelení), starosty MČ Praha 4.
 • Kamióny mohou být převáženy po železnici


  Starosta městské části Praha 4 Petr Štěpánek (Trojkoalice/Zelení) navrhnul ministru dopravy ČR Danu Ťokovi řešení problému s nákladními automobily s délkou nad 12 metrů, které mohou po realizaci zákazu vjezdu do hlavního města zatížit obyvatele některých středočeských obcí. Do dostavby úseku 511 pražského okruhu může být pro přepravu kamiónů ve Středočeském kraji využit systém RoLa, tj. doprava kamiónů po železnici.
 • Rekonstrukce parku Humpolecká byla zahájena


  V těchto dnech bylo předáno staveniště na akci Rekonstrukce parku Humpolecká.
 • Dívčí hrady - nová lokalita pro chov koně Převalského


  Unikátní projekt plánuje Zoo Praha s podporou Magistrátu hl. m. Prahy. Pozemek na Dívčích hradech se stane novým domovem koní Převalského.
 • Mistrovství ČR v běhu do schodů


  V sobotu 23. 9. 2017 se můžete těšit na RUN UP Praha, který bude zároveň i jako Mistrovství ČR v běhu do schodů.
 • Nový přístřešek v zastávce Nad Havlem


  Po několikaletém úsilí se nám z iniciativy místního občana Vladimíra Hroudy a ve spolupráci s Dopravním podnikem, a.s. podařilo instalovat přístřešek u autobusové zastávky Nad Havlem.
 • Projekt zmente.to chce měnit Prahu k lepšímu


  Všimli jste si poškozené značky? Jsou na chodníku před vaším domem díry? Nebo se chcete podělit o své zkušenosti s návazností spojů? A víte, že tyto situace často nejsou v kompetenci vaší městské části, ale městských organizací, jako jsou Technická správa komunikací, Dopravní podnik nebo ROPID?
 • Zažít Prahu 4 jinak 2017


  Sousedské slavnosti letos znovu oživí řadu míst v Praze 4, a to v tradičních městských lokalitách, vilové zástavbě i mezi paneláky. Přijďte se podívat nebo se ještě se svým nápadem ozvěte pořadatelům! Letošní téma je „Příběhy naší čtvrti“. V Praze 4 bude letos 11 zón. Centrální téma ZMJ 2017 je „Příběhy naší čtvrti“, zejména organizátoři na sídlištích se chtějí věnovat historii své lokality (např. skoro 50 let Novodvorské). Auto-mat navíc letos zavedl projekt Městomil a jednou z lokalit vybraných k realizaci je ulice Jílovská, resp. prostor před KCN: http://zazitmestojinak.cz/9313/mestomil Akce Zažít město jinak se koná pod záštitou Petra Štěpánka, starosty MČ Praha 4. Spolupráci zón s městskou částí koordinuje Adéla Gjuričová, členka rady MČ Praha 4.
 • Praha 4 bude mít centrální knihovnu


  Atraktivní prostory v Nuselské ulici v domě s číslem 94, kde se klientům v minulých letech nabízely úvěry, hypotéky a další bankovní služby, se během dvou let změní v novou pobočku Městské knihovny v Praze.
 • Praha 4 žádá vládu o dotaci na zastřešení Spořilovské spojky


  Starosta městské části Praha 4 Petr Štěpánek (Trojkoalice/Zelení) požádal předsedu vlády České republiky Bohuslava Sobotku o pomoc při řešení nepříznivé situace obyvatel Spořilova, zejména v okolí Spořilovské spojky.