Aktuální informace pro seniory

 • HABROVKA přátelská rodině a seniorům – čtvrtek 26. září 2019 od 14:00


  Ve čtvrtek 26. září 2019 od 14:00 do 17:00 se v příjemném prostředí zahrady u kostela sv. Františka z Assisi (U Habrovky) uskuteční již poosmé zábavné odpoledne pro děti, rodiny i dříve narozené - Habrovka přátelská rodině a seniorům. Akce se koná za podpory místostarosty pro rodinnou a sociální politiku Josefa Svobody. Více v článku...
 • Pohár seniorů Prahy 4 v tenise - 19. září 2019 od 8:30


  Tenisový turnaj se uskuteční ve čtvrtek 19. září 2019 od 8:30 do 18:30 hodin v Tenisovém klubu Konstruktiva, Mezi sklady 107/3, Praha 4. Podrobnosti a plakátek na odkazu...
 • Pod heslem "kafesbabi" můžete dostat 1+1 kávu zdarma!


  Café Na půl cesty v Centrálním parku Pankrác připravilo na měsíc srpen podporu tematiky stáří a startuje zapojení do projektu #kafesbabi. Kdokoli, kdo přijde se svým prarodičem, starším rodičem, dostane ke kávě druhou zdarma. Zároveň v kavárně běží výstava s touto tematikou a 16. 8. 2019 se uskuteční kulturní odpoledne a podvečer. Více v článku...
 • Vernisáž výtvarných prací seniorů


  V Základní a Mateřské škole Sdružení 1080 Praha 4 se 25. 5. 2019 konala vernisáž výtvarných děl seniorů, kteří zde navštěvovali výtvarný kurz. Jedná se o projekt Městské části Prahy 4 „Zpátky do školy“. Senioři s trvalým bydlištěm v MČ Praha 4 se zúčastnili celkem osmi dvouhodinových lekcí.
 • Nenechte si ujít komentovanou prohlídku barokních zahrad - Valdštejnské a Vrtbovské


  MČ Praha 4 zajistila pro své seniory komentovanou prohlídku obou barokních zahrad na 18. 6. od 14.00 hodin. Sraz je u stanice metra Malostranská. Vstupné do Vrtbovské zahrady je 70,- Kč. Přihlášky přijímány od 10. 6. 2019. Více info na letáčku na odkazu...
 • Uzávěrka soutěže Pečující roku se blíží. Na ocenění můžete navrhnout pečující osoby i vy!


  Neformální péče, tedy péče o seniory, blízké s postižením nebo o dlouhodobě nemocné, je v Česku stále okrajové téma. Přitom více než 400 tisíc lidí, z toho většinou ženy, věnuje péči o blízké v průměru 37 hodin týdně, což odpovídá téměř plnému pracovnímu úvazku. Přestože neformální péče se týká zřejmě až dvou milionu dospělých, tj. každého pátého, zůstává často skrytá a neohodnocená. Právě to by mohla zlepšit soutěž Pečující roku, o které se více dozvíte na odkazu…
 • Z bylinkové zahrádky


  MČ Praha 4 zajistila na 11. 6. od 14.00 hodin pro své seniory zajímavý vzdělávací program v Dendrologické zahradě Průhonice.
 • Výstava z děl Zdeňka Buriana


  Více než 200 děl malíře a ilustrátora Zdeňka Buriana si můžete prohlédnout na výstavě zaplňující oba výstavní sály Obecního domu v Praze.
 • Nusle zmizelé


  Kořeny každého z nás jsou v dětství. A každý z nás má jedno místo, které je jeho srdci drahé. Pro herce Jiřího Brože jsou to Nusle, místo, kde prožil svoje dětství.
 • Palácové zahrady pod Pražským hradem


  Pět terasových zahrad na jižním svahu hradčanského návrší spojuje Hrad s Malou Stranou. Komplex terasových zahrad s pavilony a drobnou architekturou má ve všech ročních obdobích podmanivou romantickou atmosféru umocněnou jedním z nejkrásnějších výhledů na Prahu.
 • Procházka královskou oborou Stromovka


  MČ Praha 4 pro své seniory domluvila s Lesy hl. m. Prahy cca 2 hodinovou komentovanou procházku Stromovkou.
 • Svěží barvy v Muzeu skla Portheimka


  Sklářská oslava barev. Tak by se dala nejlépe charakterizovat výstava jedenácti současných sklářských umělců, designérů a designérských studií působících v České republice, kterou najdete ve smíchovském letohrádku Portheimka.
 • TIME outDOOR 2019 - opět začíná cvičení pod širým nebem!


  Time out Door – cvičení v přírodě bude probíhat během letních měsíců, vždy v pondělí ve večerních hodinách a v úterý dopoledne. Toto cvičení, které zajišťuje MČ Praha 4, je pro veřejnost ZDARMA
 • „Umění loutky“ na zámku Chvaly


  Unikátní výstava Umění loutky představí české historické loutky. Kolekci tvoří loutky a rodinná divadla z let 1850 až 1950 ze sbírky manželů Marie a Pavla Jiráskových chráněné organizací UNESCO.
 • Staropražští Pardálové zahrají hity Karla Hašlera


  Na 9. 5. od 14.00 ve velkém sále Nuselské radnice připravila MČ Praha 4 pro své seniory koncert staropražských písniček a známých písniček Karla Hašlera v podání tria Staropražští Pardálové.
 • Před filipojakubskou nocí v KC Novodvorská


  Pálení čarodějnic či filipojakubská noc (poslední dubnová) je lidový zvyk spojený s pálením ohňů a vírou v čarodějnice. Tradice oslav této noci vychází z keltských zvyků a rituálů, jimiž žehnali půdě, aby dobře rodila, a stromům, aby dávaly zdravé plody.
 • Procházka na téma pražské vodní nádrže


  Zajímavou procházku připravila pro své seniory MČ Praha 4 spolu s Lesy hl. m. Prahy. V rámci cyklu Pražské potoky a rybníky si můžete s průvodcem prohlédnout zajímavá místa, kam třeba běžně nepřijdete.
 • Jak na člověka působí změny počasí?


  Změny počasí ovlivňují až polovinu všech lidí. Nejčastěji se projevují na náladě - a ta zase působí na náš fyzický stav.
 • Další koncert z cyklu „Neseďte doma, přijďte mezi nás“ na Nuselské radnici


  Městská část Praha 4 uspořádala 7. března na Nuselské radnici další koncert z cyklu „Neseďte doma, přijďte mezi nás“ a na své si přišli především milovníci melodií rakouského hudebního skladatele a klavírního virtuosa Wolfganga Amadeuse Mozarta.
 • Deset otázek o starobních důchodech, na které se lidé často ptají


  Starobní důchody jsou tématem, o které se lidé sami aktivně v předstihu zajímají nebo by se měli začít včas zajímat. Nejen budoucím žadatelům o důchod proto Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) formou otázek a odpovědí přináší nejčastější informace, které jsou se starobním důchodem spojeny.