1234
 • Praha 4 i letošním roce předala ocenění policistům, strážníkům a hasičům


  Dvanáct strážníků Městské policie Praha 4, dvanáct policistů Policie Praha IV a směna B ze stanice číslo 6 Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy převzali začátkem února na Nuselské radnici ocenění Ochránce Prahy 4, které uděluje městská část Praha 4. Strážníkům a policistům se uděluje ocenění za příkladné plnění služebních úkolů a povinností, hasičům za největší počet zásahů ve druhém pololetí roku 2015. Sponzorským darem se na ocenění podílel obchodní dům DBK Praha.
 • Kamery pro větší bezpečí našich obyvatel


  Další dvě kamery přibyly v těchto dnech do kamerového systému v Praze 4. Obě kamery jsou umístěny v blízkosti staré Nuselské radnice a zabírají oblast Táborské ulice od křižovatky s Vladimírovou ulicí až k náměstí Generála Kutlvašra včetně Památníku tří odbojů. „V této oblasti je několik důležitých objektů, které budou takto chráněny a budou pod dohledem Městské policie a Policie České republiky,“ říká Zdeněk Pokorný (Klub Tučňák), člen Rady MČ Praha 4 zodpovědný za bezpečnost a pokračuje, „kamery budou snímat dění kolem polikliniky, budovy radnice, školy a především parku s dětským hřištěm.“
 • Zdeněk Pokorný předal dar ve výši 45 tisíc korun hasičské stanici č. 6 v Praze 4


  Rada městské části Praha 4 na svém 23. zasedání schválila dar ve výši 45 tisíc korun pro Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy, který za městskou část předal radní pro bezpečnost Zdeněk Pokorný (Klub Tučňák). „Jsme přesvědčeni, že vybavení, které jsem dnes předal veliteli stanice, napomůže příslušníkům hasičského záchranného sboru ke zkvalitnění jejich práce při náročných zásazích,“ uvedl radní Zdeněk Pokorný. „Jednalo se o dvě sady kvalitního ručního nářadí, odolné svítilny do nebezpečného prostředí a GPS navigace.“
 • Smajlík pro větší bezpečnost našich dětí


  Praha 4 pořádá také letos preventivní dopravní akci Smajlík, jejímž cílem je přispět k větší bezpečnosti školáků. Děti ze čtvrtých tříd vybraných základních škol se spolu s dopravními policisty účastní kontrol řidičů. Kontroluje se například dodržování rychlosti, používání bezpečnostních pásů a denní svícení. Řidiči, kteří dodržují pravidla silničního provozu, dostanou od dětí jako ocenění usměvavého smajlíka, ti, kteří je porušují, obdrží mračouna.
 • Kamerový systém pro bezpečí dětí ve školách


  Praha 4 se stará o bezpečnost dětí v základních školách. Třináct z dvaceti škol má kamerový systém, který má zabránit vstupu nežádoucích osob do budovy a zajistit bezpečnost dětí. Další školy jeho zavedení plánují. „Bezpečnost našich dětí je pro nás prioritou,“ uvedla Lucie Michková (ODS), předsedkyně Výboru pro bezpečnost. Ve spolupráci s městskou policií se staráme o bezpečí dětí při cestě do školy a ze školy. S řediteli našich škol vnímáme potřebu základního zabezpečení, ale nečiníme tak pouze na základě tragických událostí, nýbrž už několik let“.
 • Pro větší bezpečí obyvatel Prahy 4


  Řidiči jsou nepoučitelní. Při dopravně bezpečnostní akci, která byla součástí bezpečnostního opatření HORNET, odhalili policisté šest přečinů (tři řidiče pod vlivem omamných a psychotropních látek, dva řidiče pod vlivem alkoholu, jednoho řidiče se zákazem činnosti). Zjistili celkem 130 přestupků v dopravě (118 řešeno v blokovém řízení, 12 oznámeno správnímu orgánu a uložili 118 pokut v blokovém řízení v celkové výši 54 700 Kč. „Tyto akce jsou důležitou součástí prevence kriminality, podporujeme je a budeme je podporovat, protože chceme, aby naše městská část byla bezpečným místem pro život,“ uvedla dále Lucie Michková (ODS).
 • Věnujte zvýšenou pozornost zabezpečení vašich domovů nejen v době dovolených


  Prázdniny jsou obdobím, které si většina lidí spojuje s odpočinkem, relaxací a především pobytem mimo domov. I když je z policejních statistik patrné, že právě v období letních prázdnin je každoročně zaznamenán zvýšený počet vloupání do bytů a domů, je žádoucí zajistit zabezpečení našich domovů po celý rok.
 • Praha 4 řeší nelegální obsazení opuštěných objektů


  Praha 4 řeší dlouhodobé nelegální využívání opuštěných objektů především bezdomovci. Na území městské části je několik problémových míst, kde se usadili lidé bez domova, narušují klid a dělají nepořádek v širokém okolí. Jde především o objekt bývalé mateřské školy Znojemská, louku Jalodvorská a Velký háj v blízkosti ulice Novodvorská.
 • Na Praze 4 proběhla rozsáhlá bezpečnostní akce zaměřená na cizince, bazary, zastavárny a řidiče


  Od čtvrtka 12. února 2015 do soboty 14. února 2015 probíhala na městské části Praha 4 rozsáhlá bezpečnostní akce, do které byly zapojeny složky z obvodního ředitelství IV Policie ČR, Městské policie Praha 4, Celní správy ČR, Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy a pracovníci Magistrátu hl. m. Prahy. Akce se zúčastnila radní pro bezpečnost Adéla Gjuričová (TROJKOALICE) a předseda Výboru pro bezpečnost Zastupitelstva městské části Praha 4 Patrik Šebesta (TOP 09).
 • Praha 4 pokračuje v oceňování strážníků a policistů


  Vedení městské části Praha 4 pokračuje ve slavnostním předávání pamětních listů „Ochránce Prahy 4“, které dostávají strážníci Městské policie Praha 4 a policisté obvodního ředitelství IV Policie ČR, za mimořádně záslužné činy při zajišťování bezpečnosti a pořádku v ulicích. Ocenění předávali starosta městské části Praha 4 Petr Štěpánek (Trokloalice), radní pro bezpečnost Adéla Gjuričová (Trojkoalice) a předseda Výboru pro bezpečnost Patrik Šebesta (TOP 09). Všichni předávající poděkovali všem strážníkům a policistům za jejich skvělou práci.
1234