Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy. Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

 


Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
*    
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Odstavené vozidlo Pod Sokolovnou (Anonym 23.02.2017 8:52) – Doprava a parkování
  Hezký den,

  v ulici Pod Sokolovnou je na chodníku v zákazu stání již několik týdnů odstaveno modré osobní vozidlo. Můžete prosím zajistit odtah, když ho tam majitel tak arogantně nechal?
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 23.2.2017 19:43)

   Dobrý den,
   Váš podnět upozorňující na nekázeň při parkování osobního vozidla v ulici Pod Sokolovnou byl předán Městské policii k prověření a případnému přijetí nutných opatření ke sjednání nápravy.

   S pozdravem


   Ing. Ondřej Horvath
   referent oddělení dopravy

 • Otázka: Výstavba chodníku k NC Arkády? (J. Maier 09.02.2017 15:13) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  od semaforu na křižovatce ulic Budějovická a Na Strži vede vydupaná cesta k NC Arkády. Když je zablácená, lidé rozdupou další kus trávníku. Uvažujete o tom tuto cestu zpevnit a zbývající trávník revitalizovat?
  Děkuji Vám za odpověď.
  S pozdravem
  Jaromír Maier
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 23.2.2017 14:49)
   Dobrý den, pozemek není ve vlastnictví ani ve správě městské části Praha 4. Vlastníkem je hlavní město Praha. Vzhledem k tomu, že tento prostor se přímo týká budování stanice metra D, domnívám se, že jakákoliv investice ze strany vlastníka zde bude problematická.  
 • Otázka: Úklad a hluk (Lucie Kirchner 08.02.2017 11:13) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, ráda bych Vám poděkovala, protože jsme mi udělali velkou radost úklidem prostranství naproti od našeho domu v Nuselská 21. Jedná se o prostor mezi panelovým domem Nuselská 78/26 a Nuselská 64/16, kde sídlí Pražská energetika. Často zde vidíme lidi bez domova a další, kteří tento prostor navštěvují a zanechávají po sobě různý nepořádek. Proto bych se chtěla zeptat, zda se s tímto placem Praha 4 něco zamýšlí. Případně, zda ho budete oplocovat, aby zůstal i nadále čistý. Ocenili bychom také více zelené plochy, tj. pokud by se prostor proměnil na veřejný park či dětské hřiště.

  Dále jsem se chtěla zeptat na křižovatku Vladimírova a Nuselská. Tramvaje zde jezdí oběma směry z Nuselská radnice na Náměstí Bratří Synků. V případě, že jede tramvaj, tak se z kolejí permanentně ozývá hlasitý a nepříjemný skřípavý zvuk, který je velmi obtěžující. Budete tuto křižovatku nějak předělávat, aby k tomuto již nedocházelo? Velmi by to zkvalitnilo naše bydlení zde na Praze 4.

  Děkuji za informace, hezký den Lucie Kirchner
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 23.2.2017 14:40)
   Dobrý den, předmětný pozemek vlastní soukromá společnost, nikoli městská část Praha 4, nebo hlavní město Praha.
 • Otázka: úklid na pěší stezce u podolské vodárny (Marie Navrátilová 07.02.2017 9:08) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den. Bylo by možné zajistit odvoz odpadkových košů umístěných na pěší stezce u Vltavy před podolskou vodárnou? Koše jsou přeplněné, odpadky se hromadí kolem nich. Děkuji
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 23.2.2017 14:37)
   Dobrý den, tyto koše nejsou ve správě MČ Praha 4. Jejich údržbu zajišťuje vlastník pozemků Povodí Vltavy prostřednictvím místního Yacht Clubu. Vlastníka budeme kontaktovat pro zajištění nápravy. Děkujeme Vám za upozornění.
 • Otázka: Úklid chodníků ul.Michelská a U Plynárny (Hana Hánová 07.02.2017 7:19) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, v ul.Michelská je nasypáno hodně kamínkové drti, nešlo by kartáčem udělat cestu bez kamínků. V celé ul.U Plynárny (až po Kaufland)je nasypáno hodně štěrku, dále se chodník neuklízí - shnilé listí, odpadky, dveře. Děkuji moc za úklid
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 23.2.2017 14:34)
   Dobrý den, v současné době provádíme plošný úklid posypu na celé území MČ Praha 4. Včetně této lokality. Děkujeme Vám za podnět.
 • Otázka: Visek (J. 06.02.2017 10:17) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat ohledně údržby chodníku v ulici Pelhřimovská a Budějovická (konkrétně v úseku ulic Pelhřimovská a Sedlčanská - viz přiložená mapa). Na chodníku leží spousta štěrku, který, vzhledem k absenci sněhu/ledu, postrádá význam. Bylo by prosím možné štěrk uklidit, nebo alespoň smést k okraji chodníku, aby se po něm dalo zase normálně chodit? Nejen lidé, ale i psi to jistě ocení.

  Předem moc děkuji.

  JV

  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 23.2.2017 14:32)
   Dobrý den, v současné době provádíme plošné zametení posypu na celém území MČ Praha 4. Tato oblast bude též do úklidu zahrnuta. Děkujeme Vám za podnět.
 • Otázka: Bezplatné přistavení kontejneru na objemný odpad (Přemysl Janků 05.02.2017 14:37) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Prosím o info,kdy bude přistaven kontejner na objemný odpad - stanoviště Rabasova.
  Děkuji
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 23.2.2017 14:29)

   Dobrý den, v měsíci únoru 2017 se kontejnery na objemný odpad se na území městské části Praha 4 nepřistavují. Harmonogram přistavování kontejnerů na objemný odpad na březen 2017 bude zveřejněn v půlce měsíce února 2017. Objemný odpad lze zdarma uložit ve sběrných dvorech http://www.praha4.cz/Sberny-dvur-mestske-casti-Praha-4-a-Sberne-dvory-hl-m-Prahy.html

    

 • Otázka: /klid Braník (Olga Kolářová 14.02.2017 14:06) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, prosím o úklid spojky mezi Branickou a Ke Krči - viz. přiložený obrázek. Děkuji, Olga K.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 23.2.2017 14:27)
   Dobrý den, děkujeme Vám za upozornění. Nepořádek bude uklizen mobilní úklidovou jednotkou MČ Praha 4.
 • Otázka: pronájem bytu (Lucie Hunkařová 22.02.2017 13:54) – Privatizace a bytová politika
  Dobrý den,chci se zeptat,zda najdu někde výběr volných bytů k pronájmu.Mám na P 4 trv.bydliště,líbí se mi tu,jen mi končí nájemní smlouva,tak se obrácím na úřad,zda by mi s tímhle problémem nepomohl,popř.něco nenabídl.Moc děkuji Lucie H.
  • Odpověď: (Bronislava Prokopová, ved. odd. hospodaření s byty 22.2.2017 20:05)

   Dobrý den paní Hunkařová,
   k otázce pronájmu obecního bytu sděluji, že městská část Praha 4 má v platnosti Závazný postup při pronajímání bytů v domech ve vlastnictví (spoluvlastnictví) hl. m. Prahy svěřených městské části Praha 4”, který stanovuje možnosti pronájmu.

   Dle tohoto „Závazného postupu“, jsou uvolněné byty pronajímány formou zveřejněného záměru občanům ČR, a to většinou bez podmínky trvalého bydliště na území MČ Praha 4. Oznámení o uvolněných obecních bytech, určených k pronájmu, je vždy po dobu cca 20-ti dnů zveřejněno na úřední desce v budově Úřadu městské části Praha 4, Antala Staška 2059/80b, včetně požadovaného minimálního nájemného za 1m2/měsíc, kde jsou také zveřejňovány výsledky řízení, týkající se pronájmu bytů. Aktuální nabídka bytů je k dispozici i v informačních kancelářích Úřadu městské části Praha 4, v ul. Antala Staška 2059/80b, dále v ul. Hlavní 1402/141, nám. Hrdinů 1634, v ul. Branická 44, K Libuši 7, Novodvorská 151, a v ul. Poláčkova 1976, Praha 4.

   Zmíněné informace je možné získat též  na Internetu, adresa: www.praha4.cz (úřední deska, elektronická úřední deska, oblast – úřední deska – vyvěšení, kategorie - pronájem bytů, kde jsou uvedeny veškeré informace, týkající se velikosti bytu, minimální výše nájemného, výše finanční jistoty, termín prohlídky bytu, způsob přihlášení, formulář přihlášky …).

   O pronájmu rozhoduje Rada městské části Praha 4, podle způsobu vyhlášení záměru, zveřejněného na úřední desce, a to s přihlédnutím k výši nabídky nájemného za 1m2/měsíc. Nájemní smlouva se uzavírá na dobu neurčitou.

   S pozdravem


   Bronislava Prokopová
   vedoucí oddělení hospodaření s byty

 • Otázka: Nový OP kvůli stěhování (Šulc Jan 22.02.2017 10:06) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den.
  Stěhuji se z Nového Města do Nuslí a budu si zřizovat trvalé bydliště na nové adrese. V bytě budu v nájmu. Stačí mi pro vyhotovení nového občanského průkazu a změnu trvalého bydliště jen nájemní smlouva, nebo potřebuji od majitele bytu ještě jiný dokument. Děkuji za odpověď.
  S pozdravem,

  Jan Šulc
  • Odpověď: (vedoucí OSA Ing. Martin Anděra, 22.2.2017 19:54)

   Dobrý den,
   pro změnu trvalého pobytu Vám stačí platná nájemní smlouva, souhlas vlastníka není potřeba. Podrobné informace případně naleznete na našich webových stránkách (viz odkaz).

   ODKAZ - http://www.praha4.cz/Hlaseni-trvaleho-pobytu.html

   S pozdravem


   Ing. Martin Anděra
   vedoucí odboru správních agendZveřejněno: 11.11.2008 – tiskový referent David Polák,
Vytisknout