Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy. Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

 


Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
*    
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: dotaz: co je potřeba ke zřízení živnosti pro Slováky? (Věra Hnilicová 14.06.2018 14:40) – Živnostenský úřad
  Dobrý den! Chci se zeptat, co potřebuje občan slovenské republiky ke zřízení živnosti tzv.volné na území české republiky? Trvalý pobyt na Slovensku, v Praze bydlí, má nájem.slouvu a doručovací adresu. Předem děkuji za odpověď. Hnilicová
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 20.06.2018 15:17)
   Dobrý den,

   k získání živnostenského oprávnění je nutný doklad o bezúhonnosti ze Slovenska, který nesmí být starší jak tři roky a nájemní smlouva. Potřebné informace a více informaci naleznete na www.praha4.cz.
    
   S pozdravem
    
   Ing. Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: koncese pro silniční dopravu pro cizince (občan EU) (Lucie Candrová 14.06.2018 0:45) – Živnostenský úřad
  Dobrý den,

  dle Zákona o silniční dopravě je pro získání koncese pro nákladní silniční motorovou dopravu potřeba mj. odborná způsobilost. Tato by se měla prokázat zkouškou nebo na základě osvědčení orgánu jiného členského státu (para 8a). Víte prosím, jaké konkrétní osvědčení by to mohlo být v případě občana Bulharska? Bylo by provozování nákladní silniční dopravy touto osobou v Bulharsku v minulosti dostatečným potvrzením pro získání koncese zde v ČR a pokud ano, jaké potvrzení by měla tato osoba dodat? Děkuji.
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 19.06.2018 13:07)
   Dobrý den paní Candrová.
    
   silniční motorová doprava se člení na osobní a na nákladní a dále se rozděluje na tzv. malou dopravu (u osobní do 9 míst včetně řidiče a u nákladní do 3,5 tuny celkové hmotnosti) a na tzv. velkou dopravu (u osobní nad 9 míst včetně řidiče a u nákladní nad 3,5 tuny celkové hmotnosti).
   Pokud podnikatel žádá o tzv. velkou dopravu, musí kromě jiných náležitostí dle zákona č. 111/1994 Sb., vždy ustanovit odpovědného zástupce, který musí doložit odbornost: „Osvědčení o odborné způsobilosti pro daný druh dopravy“. Osvědčení by měly vydávat všechny státy EU, dle nařízení EU a jmenovaný doklad je pak platný ve všech členských státech EU. To že jmenovaný už podnikal v jiném členském státě EU není dostatečný doklad o odbornosti.
   V případě, že by chtěl podnikatel požádat jenom o tzv. malou dopravu, tak není vyžadována žádná odbornost, jenom splnění všeobecných podmínek provozování živnosti dle živnostenského zákona.
    
   S pozdravem
    
   Robert Martišek

   Vedoucí oddělení živností a koncesí
   Živnostenský odbor
   Úřad městské části Praha 4
 • Otázka: foto vraku auta bez SPZ v ul. Adamovská 1 (Petr K. 18.06.2018 5:48) – Doprava a parkování
  zasílám foto (již dříve Vám nahlášeného vraku auta bez SPZ a s rozflákaným čelním sklem) v ul. Adamovská 1 u restaurace U Břehu.
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 19.06.2018 11:23)
   Dobrý den,

   zaměstnanci SSHMP již provedli na základě oznamu MP P-4 dne 23. 5. 2018 prvotní ohledání vozidla níže uvedené tov. zn., které se nachází na pozemní komunikaci Adamovská před č. p. 803/1 Praha 4

   - Audi, zelené barvy, bez RZ 

   Ze závěru z provedené kontroly vyplývá, že uvedené vozidlo nebylo podle novelizovaného zákona z 31. 12. 2015 číslo 13/1997 Sb. o pozemních komunikacích, ve smyslu § 19 odst. 2 písm. g) vyhodnoceno jako vozidlo zjevně technicky nezpůsobilé k provozu a obnovení by si vyžádalo výměnu, doplnění nebo opravu podstatných částí mechanismu nebo konstrukce. Na základě výše uvedeného není SSHMP oprávněna odstranit vozidlo z komunikace.

   S pozdravem

   Alena Šindelářová
   referentka OdOV
   Správa služeb hlavního města Prahy
 • Otázka: Pas (Mari 10.06.2018 23:18) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den!Já mám ruskou státní příslušnost a trvalý pobyt .Můj manžel je čech.Máme dvě děti (4 a 2 roky).Děti mají české občanství.Chci letět do Ruska s dětmi navštívit rodinu.Chtěla jsem se zeptat jaké doklady jsou třeba pro výlet s dětmi?na jak dlouho můžeme jít? Kolik stojí vyřízení českého pasu pro děti?Předem děkuji a přeji hezký den.
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 12.06.2018 18:05)
   Dobrý den,
    
   v případě vycestování mimo území České republiky musí mít děti svůj cestovní doklad. Pro vydání cestovního pasu pro děti do patnácti let je nutné předložit český rodný list dítěte a doklad totožnosti jednoho z rodičů. Správní poplatek pro vydání cestovního pasu ve standardní lhůtě, tedy do třiceti dnů, činí 100,- Kč.
    
   V případě, že by po zhlédnutí předložených dokladů došlo u dětí k důvodné pochybnosti o státním občanství ČR, bude nutné požádat také o vydání Osvědčení o státním občanství ČR na matrice dle místa trvalého pobytu dětí.
    
   S pozdravem
    
   Hana Kurzová, DiS.
   oddělení cestovních dokladů
   Odbor správních agend
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Parkovani ul. Dacickeho (Zbynek Sebesta 15.05.2018 9:31) – Doprava a parkování
  Dobry den, chtel bych se zeptat proc v horni casti ul. Dacickeho neni modra zona, ale smisena - od Kischovy ul dolu je modra normalne uvedena. V horni casti ul. jsou pouze bytove domy a neznam nikoho, kdo nezahrnuti pouze do modre zony chape. Defakto vsichni z dolni casti budou parkovat pred nasimi domy.

  Dale bych se chtel zeptat, zda v ul. Kischova, pred novostavbou byt domu/byvala lekarna se bude moci i po zavedeni zon stale parkovat ve dvou podrlnych radach, jak je to nyni.
  Moc dekuji za vysvetleni
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 12.06.2018 18:04)
   Dobrý den,
    
   ve fialové zóně platí pro rezidenty stejné podmínky jako v zóně modré a navíc je jejím vyznačením zajištěna i možnost návštěv z jiných lokalit než je městská část Praha 4.
   Parkování ve dvou řadách v ulici Kischova nebylo nikdy oficiálně povoleno, projekt ZPS s jeho zachováním tedy rozhodně nepočítá.
    
   s pozdravem
    
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení zón parkovacích stání
    
   MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 4
   ÚŘAD MĚSTSKÉ ČÁSTI
 • Otázka: Východ z metra a Pasáž (Frlicka 11.06.2018 12:22) – Stavební úřad
  Stav veřejného prostoru/pasáží/vstupu do metra (bezbariérový) Budějovická.

  To je krásná odpověď: "OST není příslušným stavebním úřadem a nemá ve věci potřebné informace." Toto není adekvátní odpověď na obavy vašich obyvatelů. Zkuste se prosím znovu vyjádřit k nežádoucímu stavu prostoru. Kdo je příslušný stavební úřad. Proč považujete veřejný prostor několik metrů před vaším úřadem za mimo vaši zodpovědnost? Pokud prostor je v soukromým vlastnictví, tak je to chybou, ale snažte se v této věci v prospěch občanů. Nebuďte prosím lhostejní.

  S úctou.
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 11.06.2018 17:05)
   Dobrý den,

   OST nepřísluší odpovídat, příslušným stavebním úřadem je Magistrát hl. m. Prahy odbor dopravních agend, Jungmannova 35/29, 110 00 Praha 1,
   Doporučuji odpovědět též na OKAS.
    
   S pozdravem
    
   Ing. Eva Kotasová
   vedoucí odboru stavebního
   Úřad městské části Praha 4
 • Otázka: Posekané stromy v ulici Nuselská 58 a 60 (Pavel Du Plessis 09.06.2018 9:31) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli plánujete zpětné vysazení pokácených stromů před domy na Nuselské 58 a 60? Děkuji. S pozdravem Pavel Du Plessis
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 11.06.2018 8:08)
   Dobrý den, plochy, včetně zeleně, nejsou ve vlastnictví a správě MČ Praha 4. Dle sdělení vlastníka byly stromy pokáceny v souvislosti s rekonstrukcí ulice Nuselská. Projekt počítá i s náhradní výsadbou v tomto prostoru. Mělo by se jednat o výsadbu stejného počtu stromů.
 • Otázka: kontejnery na objemný odpad (Olga Kettnerová 28.05.2018 1:03) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,bylo by možno, aby byly na stránkách MČ zveřejněny termíny přistavení kontejnerů na velkoobjemový odpad alespoň s týdenním předstihem? Časopis Tučňák bývá ve schránce až kolem 5. v měsíci, zatímco v ulici Jivenské je kontejner hned v prvních dnech. Zatím jsem na netu termíny na červen neobjevila, až přijde časopis, bude zase pozdě. Děkuji. OK
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 08.06.2018 10:54)

   Dobrý den, harmonogramy přistavování kontejnerů na objemný odpad se snažíme uveřejňovat na našich webových stránkách co nejdříve. V časopise Tučňák se také snažíme uveřejnit minimálně 10 stanovišť z dalšího měsíce. Bohužel harmonogramy schvaluje mimo jiné svozová společnost a Magistrát hlavního města Prahy a bez jejich souhlasu nelze harmonogramy uveřejňovat. V současné chvíli je informace ohledně nepřistavování kontejnerů na objemný odpad už zveřejněna.

 • Otázka: Nádoby na směsný odpad (Kepková 04.06.2018 9:22) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  ráda bych požádala o zajištění jedné nádoby na směsný odpad navíc do bytového domu Svatoslavova 227/27. Stávající počet mnohdy nestačí a odpadky se povalují kolem.
  Děkuji.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 08.06.2018 10:54)
   Dobrý den, případné nezajištění dostatečného objemu sběrných nádob pro objekt Svatoslavova 27 v Praze 4 budeme řešit se správcem tohoto bytového domu
 • Otázka: Dlouhý (Miloš 08.06.2018 10:12) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den,
  obracím se na Vás s dotazem, ohledně Centrální evidence obyvatel. Bydlím v Praze Podolí jako nájemník již pátým rokem, byť má trvalé bydliště v Praze 10. Přes majitele domu jsem zařídil povolení pobytu pro studentku z USA, ale s časovým omezením. Nicméně i po šesti měsících dostávám její výpisy na moji adresu. VZP mi napsala, že dotyčná má stále uvedeno trvalé bydliště v Praze Podolí. Tedy je možné toto trvalé bydliště definitivně zrušit, byť již nedisponuji kontaktem na bývalou spolubydlící, je pravděpodobně v USA. Mohu se prokázat platnou nájemní smlouvou na moji osobu. Děkuji za odpověď a přeji hezký den. S pozdravem
  Miloš Dlouhý
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 08.06.2018 10:25)
   Dobrý den,

   úřady městských částí řeší pouze pobyty občanů ČR. S problematikou pobytu cizinců je třeba se obrátit na Cizineckou policii:
   http://www.mvcr.cz/clanek/kontakty-774199.aspx
    
   s pozdravem a přáním příjemného dne
    
   Ing. Martin Anděra
   Vedoucí odboru správních agend
   ÚMČ Praha 4


Zveřejněno: 11.11.2008 – tiskový referent David Polák
Vytisknout