Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy. Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

 

Téma Řadit podle data

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
*    
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Úklid chodníků (Viktor Kaňák 15.01.2017 11:12) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat jak je možné že v celé ulici Ohradní (Nové) jsou ke dni 15.1.2017 neposypané chodníky? V celé ulici jsou pokryty obě strany kolem ulice Ohradní velkou vrstvou ledu (roztátého a znovu zmrzlého sněhu) bez jakéhokoli ošetření. Je to opravdu velice nebezpečné.

  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 17.1.2017 14:24)
   Dobrý den, pěší komunikace v ulici Ohradní nejsou ve vlastnictví a správě MČ Praha 4. Většina chodníků je ve vlastnictví Ministerstva obrany. Vaši stížnost jsme zaslali výše uvedenému subjektu k zajištění nápravy.
 • Otázka: Popelnice tříděného odpadu (Kristýna K. 15.01.2017 15:45) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak často se vyváží popelnice tříděného odpadu? Bydlím v ulici Podolská a chci třídit, nicméně popelnice na tříděný odpad na Dvoreckého náměstí jsou neustále plné. Je zde také upozornění, že se odpad nesmí nechávat vedle popelnic pod pokutou. Nebylo by tedy možné navýšit frekvenci vyvážení, či přidat popelnice navíc? Předem díky za odpověď.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 17.1.2017 14:23)

   Dobrý den, na stanovišti č. 104 v ulici Podolská 30 v Praze 4 se  od 2.12.2016 došlo k navýšení četnosti odvozu papíru a skla. V současné chvíli se kontejner na tříděný odpad sváží s následující frekvencí: papír – 2x týdně, sklo – 1x za 3 týdny, nápojové kartony – 1x za 14 dní a plasty – 5x týdně. S ohledem na zrušení možnosti využívání sběrných nádob na tříděný odpad na veřejných prostranstvích podnikatelskými osobami od 1.1.2017 předpokládá Hlavní město Praha, že dojde k uvolnění té části objemu sběrných nádob pro fyzické osoby, které jsou v současné době využívány právnickými osobami či fyzickými osobami podnikajícími (tj. sběrné nádoby budou prázdnější). Stanoviště budeme po dobu 14 dní pravidelně kontrolovat, následně situaci vyhodnotíme a podnikneme příslušné kroky k nápravě.

 • Otázka: odvoz komunálního opdpadu v Ohradní (František Šimek 12.01.2017 10:00) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, prosím o informaci proč nebyl odvezen odpad 5. ledna t.r. od domu 1333. Jak se řeší parkování vozidel, která vyprázdnění kontejnerů brání. Děkuji za Váš čas a přeji příjemné dny. Šimek
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 17.1.2017 14:22)

   Dobrý den, dle sdělení svozové společnosti Pražské služby, a.s. posádka svozového auta nahlásila neprovedení svozu směsného komunálního odpadu v ulici Ohradní v Praze 4 z důvodu nevhodného parkování vozidel. Opakovaný pokus o provedení svozu byl také neúspěšný. Svozová společnost špatné parkování neřeší, vše je v kompetenci vlastníka objektu, který v případě existence žlutého vodorovného značení přivolá MP hlavního města Prahy. Pokud není vodorovné značení zakresleno, musí vlastník objektu o toto vodorovného dopravní značení požádat odbor životního prostředí a dopravy Úřadu městské části Praha 4. Dne 12.1.2017 byl odpad na tomto stanovišti odvezen včetně úklidu nepořádku kolem sběrné nádoby.

 • Otázka: uzavírka Mendíků (Jan Kus 09.01.2017 7:32) – Doprava a parkování
  Dobrý den,
  můžete prosím lidem dodat nějaké informace k uzavírce ulic Jívenská/Adamovská/Mendíků, která začala v noci na dnešek? (9.1.2017) Díky dopravním cedulím se z ulice Adamovská nedalo vyjet jinak než po chodníku. Situace s parkováním je díky zónám v ostatních pražských čtvrtích katastrofální a den ode dne se zhoršuje, do toho ještě neustálé omezování a ubírání parkovacích míst. Seznam uzavírek na Vašich stránkách je prázdný:
  http://praha4.cz/Uzavirky-a-rekonstrukce-komunikaci
  Bylo by to určitě užitečnější než informace o kompostování nebo likvidaci vánočních stromků.
  Děkuji, Kus
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 13.1.2017 13:53)

   Vážený pane Kusi,
   akce navazuje na rekonstrukci tramvajové trati v Nuselské ulici, která byla sice ukončena, ale je nutné rekonstruovat i vozovku. To si vyžádá omezení provozu. Před tím je však nutné obnovit všechny inženýrské sítě.

   Podstatou dotazovaného opatření je uzavření provozu ve dnech 9.1. až 19.2.2017 v ul. Adamovská a Mendíků – pouze v místech zaústění těchto ulic do ul. Nuselské.  Kvůli umožnění obousměrného provozu je v těchto ulicích částečně omezeno parkování a jsou zřízena místa pro vyhýbání vozidel. Provoz v Nuselské je sveden na tramvajovou trať.

   Všechna přechodná opatření omezující dopravu při užití zákazových a příkazových značek, tj. nejenom uzavírky (např. zákazy zastavení, omezení rychlosti, změna dopravního režimu, uzavření komunikace) jsou zveřejňována na úřední desce u budovy úřady a také na elektronické úřední desce.

   Vydané stanovení přechodné úpravy provozu na pozemních komunikacích Nuselská, Mendíků, Adamovská bylo na úřední desce vyvěšeno jako nařízení obecné povahy pod názvem Nuselská, Mendíků, Jaurisova, PVS a.s, Subterra a.s., rekonstrukce kanalizace a po Vašem upozornění doplněno 9.1.2017 také do rubriky „uzavírky“: http://www.praha4.cz/Uzavirky-a-rekonstrukce-komunikaci

   Děkujeme za upozornění a omlouváme se za případné komplikace.


   S pozdravem


   Jan Hartman

   referent oddělení doprav

 • Otázka: ulice U Plynárny (Jaromír Eliáš 03.01.2017 9:44) – Doprava a parkování
  Dobrý den, rád bych se zeptal, proč už jsou cca tři týdny zastaveny práce v ulici U Plynárny tak, že zbývají dle mého názoru tak dva tři dny práce, aby bylo možno ulici otevřít pro dopravu. Navíc pokud tam jezdí tramvaj, bylo by jistě možné pustit tam i busy MHD. Pražané tak zbytečně čelí objížďce. Děkuji
  S pozdravem
  Eliáš
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 13.1.2017 13:51)

   Dobrý den,
   investorem akce není městská část Praha 4, ale Technická správa komunikací hl. m. Prahy. Práce budou pokračovat až do konce března 2017, provoz tramvají je jen dočasný – do konce ledna, pak bude na 2 měsíce přerušen.

   S pozdravem

   Jan Hartman
   referent oddělení dopravy

 • Otázka: Špatná kvalita úklidu v Nuslích II (Richard Záhorský 05.01.2017 12:02) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  navazuji na svou včerejší stížnost a zasílám dnešní fotografii stejného místa.
  S pozdravem,
  Richard Záhorský
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 13.1.2017 10:22)
   Dobrý den, s úklidovou firmou jsme nepravidelnosti při úklidu pěších komunikací důrazně projednali. Rovněž v této lokalitě navýšíme kontrolní činnost. Děkujeme Vám za upozornění.
 • Otázka: snih na chodniku (Eva Vodakova 10.01.2017 10:04) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobry den, bydlim v Krci, Sturova 55. Chodnik od svetelne krizovatky k nasemu domu je, jako snad jediny v okoli, neuklizeny od snehu. Jak je to mozne? Chodnik snad nepatri mestu nebo proc se na nej pri uklidu zapomina? Dekuji za odpoved
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 13.1.2017 10:19)
   Dobrý den, chodník od světelné křižovatky je vlastnictví soukromé společnosti LUNOS, družstvo, Štúrova 1701/55, Krč, 14200 Praha 4. Hlavní město Praha, ani městská část Praha 4 zde zimní údržbu nezajišťuje, neboť tato povinnost náleží vlastníku příslušných pěších komunikací.
 • Otázka: Zmrzlé chodníky (Monika 06.01.2017 14:00) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat, kdo zodpovídá za údržbu chodníků v Nuslích zejména V Podluží, Pod Vilami, Nad Nuslemi, V Luhu a okolí. Momentálně je všude ledovka, na obou stranách chodníku. Jsem ve vysokém stupni těhotenství a bojím se vyjít i do "večerky pro rohlíky". Bylo by dobré udržovat alespoň chodník na jedné straně. Děkuji
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 13.1.2017 10:13)
   Dobrý den, chodníky v této lokalitě jsou ve vlastnictví a správě hlavního města Prahy. Městská část Praha 4 zde z důvodu nepříslušnosti zimní údržbu nezajišťuje.
 • Otázka: Úklid listí (Martin Beneš 01.01.2017 20:40) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, v oblasti ulice Vrútecká v Záběhlicích, je jako každoročně takřka neuklizeno listí. Zeleň zde "obhospodařuje" firma Rossy. Je počítáno pro další léta s podstatnou změnou úklidu listí?
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 13.1.2017 10:06)
   Dobrý den, se stávajícím stavem sběru listí v oblasti Spořilova nejsme spokojeni ani my. Vůči firmě jsme již vyvodili důsledky vyplývající ze smluvního ujednání a tento neutěšený stav byl důrazně projednán s vedením firmy a MČ Praha 4. Za vzniklou situaci se omlouváme.
 • Otázka: Úklid (Černá 03.01.2017 16:13) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak je to s plošným úklidem (čistící vůz) v naší ulici - bydlím v ulici Zátišská, Praha 4 - Modřany, kam bohužel nikdy čistící vůz nezajíždí, do všech sousedních ulic však ano. Dotazem na MČ Prahy 12 nám bylo řečeno, že naše ulice prý nepatří pod Prahu 12, ale pod Prahu 4...a že tedy úklid je na MČ Prahy 4. Je tedy prosím možné, aby i naše ulice byla uklízena? Děkuji předem za zprávu, A. Černá


Zveřejněno: 11.11.2008 – tiskový referent David Polák,
Vytisknout