Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy. Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

 


Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
*    
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: stavba bazénu (J. Vondráková 14.06.2019 12:23) – Stavební úřad
  Dobrý den
  Je nějaký limit pro minimální vzdálenost stavby pevného (betonový) zapuštěného bazénu od plotu souseda.
  Děkuji velmi za odpověď
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 18.06.2019 15:18)
   Vážená paní,
   v případě, že se jedná o stavby bazénu zapuštěného do terénu, obecné pravidlo, které by určovalo min. vzdálenost od hranice pozemku souseda v hl.m. Praze není. Ze stavebního zákona, respektive jeho prováděcích předpisů a ostatních právních předpisů ale v konkrétním případě mohou vzniknout důvody, pro které bude nutné určitý odstup od hranice dodržet.
   V případě, že ale chcete jako stavebník využít ustanovení § 79 stavebního zákona (183/2006 Sb.) a následně § 103 stavebního zákona a moci postavit bazén bez rozhodnutí nebo jiného opatření stavebního úřadu, je třeba naplnit všechny body tohoto §, a mimo jiné umístit bazén do vzdálenosti 2m od sousedního pozemku.

   § 79 Rozhodnutí o umístění stavby
   ...............................
   (2) Rozhodnutí o umístění stavby ani územní souhlas nevyžadují
   ………………………
   p) bazén do 40 m2 zastavěné plochy na zastavěném stavebním pozemku rodinného domu nebo stavby pro rodinnou rekreaci v zastavěném území nebo v zastavitelné ploše umístěný v odstupové vzdálenosti nejméně 2 m od hranice pozemku, a jeho související technické zařízení,
   ……………………….
   (4) Pokud stavby uvedené v odstavci 2 vyžadují provedení zemních prací nebo terénních úprav, je stavebník povinen zjistit si informace o existenci podzemních staveb technické infrastruktury a zajistit jejich ochranu.

   § 103 Stavby, terénní úpravy, zařízení a udržovací práce nevyžadující stavební povolení ani ohlášení
   (1) Stavební povolení ani ohlášení stavebnímu úřadu nevyžadují
   a) stavební záměry uvedené v § 79 odst. 2.
   S pozdravem
   Ing. Eva Kotasová
   vedoucí odboru stavebního
 • Otázka: Predani vozidla s parkovacim opravneni osoby s trvalym bydlenim (Stekl 18.06.2019 12:16) – Doprava a parkování
  Dobry den, kdyz ma osoba s trvalym bydlistem zaplacene parkovaci opravneni Seniorska/ZTP na konkretni vozidlo a toto vozidlo mi obcas pujci, mohu s nim legalne zaparkovat v modre zone, kdyz mu ho vracim? Je parkovaci opravneni vazano na jmeno nebo na vozidlo nebo musim pri parkovani vozidla, ktere je zapsane v opravneni ridit jen osoba, ktera opravneni zaplatila a je uvedena v potvrzeni vydani parkovaciho opraneni? A jak je to s rodinnymi prislusniky osoby (manzelka, deti), ktera opraveni platila? Dekuji Štekl
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 18.06.2019 15:15)
   Dobrý den,
   parkovací oprávnění je vystaveno na registrační značku vozidla, nezáleží tudíž na tom, kdo je v dané chvíli řidičem vozidla. Vozidlo tudíž můžete řídit Vy i rodinní příslušníci bez obav z postihu. Pro úplnost dodávám, že povinnosti provozovatele vozidla jsou uvedeny v ust. § 10 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích.
   Přeji příjemný den
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
 • Otázka: oprava chodníku - Děkanská vinice I (Juraj 17.06.2019 13:47) – Obecné
  Dobry den, prave bola dokoncena ciastocna oprava chodniku na ulici Dekanska vinice I, avsak cast, ktora je v najhorsom stave ostala neopravena. Je v plane pokracovat v oprave?
  Dakujem za info.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 18.06.2019 15:12)
   Dobrý den,
   k Vašemu dotazu si dovoluji sdílet vyjádření TSK hl. m. Prahy:
   "V původním plánu jsme měli rekonstrukci celého chodníku (i té nejhorší části). Bohužel v proběhu příprav zde plynárny (PPD) nahlásili svojí stavbu na rok 2020. Stavby jsme vzájemně zkoordinovali, zbytek chodníku opraví PPD v příštím roce v rámci jejich stavby."
   S pozdravem
   Bc. Monika Bunžová
   asistentka starostky
 • Otázka: Prodloužení parkování (Jiří Řezanina 11.06.2019 21:24) – Doprava a parkování
  Dostal jsem e-mail abych si prodloužil parkování v modré zóně. Při registraci mi bylo řečeno že si mohu za rok prodloužit parkování elektronickou cestou. Prosím o radu jak. Děkuji
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 18.06.2019 10:31)
   Dobrý den,
   online je možné věc řešit v případě, že máte zřízeny osobní stránky uživatele, jinak je nutná osobní návštěva výdejny parkovacích oprávnění na adrese Jílovská 1148/14, Praha 4 – Braník. Na e-mailovou adresu, kterou jste poskytl při prvotní registraci, Vám byly zaslány přihlašovací údaje, abyste se na osobní stránky uživatele mohl přihlásit a parkovací oprávnění spravovat včetně jeho online prodloužení na další rok.
   Podrobnější informace k prodloužení platnosti parkovacího oprávnění včetně uživatelského manuálu osobních stránkách uživatele naleznete na následujících odkazech:
   http://www.praha4.cz/Nezapomente-si-vcas-prodlouzit-parkovaci-opravneni.html
   http://www.praha4.cz/Prodlouzeni-parkovaciho-opravneni.html
   Po obdržení Vaší online žádosti tuto prověříme a po jejím schválení, pakliže bude vše v pořádku, zašleme platební údaje - zejména nový variabilní symbol za účelem spárování platby v systému a číslo účtu.
   Přeji příjemný den!
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
 • Otázka: Lavičky Na Strži - chybějící koše (MH 12.06.2019 9:02) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  bylo by možné umístit odpadkové koše k lavičkám v parku na křižovatce Na Strži/Jeremenkovat? Přesná poloha viz https://en.mapy.cz/s/3tBKj (50.0427717N, 14.4374319E). Teď tam žádný koš není a vypadá to takhle :-(
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 17.06.2019 17:44)
   Dobrý den,
   děkujeme za podnět, vyčištění místa bylo zadáno, požadavek na umístění odpadkového koše k lavičce je v řešení.
   Hezký den,
   Tomáš Hrdinka
   radní pro ŽP a MA21
 • Otázka: POTKANI (Marie Chmelová 16.06.2019 21:46) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  v Podolí v bloku 13 domů, které svírá ulice Sinkulova, Na Zlatnici a Na Dolinách jsou velké dvorní prostory. Jsou plné potkanů, nelze v přízemních bytech ani větrat. Kam se mám obrátit? Kdo je kompetentní? Domy jsou po privatizaci a mají desítky majitelů. K nám potkani lezou ze dvora, který je v majetku Magistrátu. Gěkuji za rychlou a vyčerpávající odpověď, protože potkani se velice rychle množí. Chmelová
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 17.06.2019 17:35)
   Dobrý den, paní Chmelová,
   pokud je předmětný pozemek v majetku MHMP, obraťte se, prosím, se žádostí o deratizaci tohoto pozemku na odbor využití a správy pozemků MHMP, na paní Kubínovou.
   Hezký den,
   Tomáš Hrdinka
   radní pro ŽP a MA21
 • Otázka: Úklid zastávky MHD (Lukáš Líbal 16.06.2019 20:34) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  dnes 16.6.2019 po 19hod jsem viděl jak probíhá úklid zastávky Krčská. Kdy polovina odpadků a nečistot byla nametena do trávníku a druhá do silnice. Opravdu je toto standardní řešení? viz foto situace po zásahu.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 17.06.2019 17:33)
   Dobrý den, pane Líbale,
   uvedená fotodokumentace nasvědčuje, že se nepořádku dopustili pracovníci Dopravního podniku hl.m. Prahy, kteří koše vyprazdňují, prosím proto Váš apel včetně fotografií směřovat na PR dopravního podniku.
   Hezký den,
   Tomáš Hrdinka
   radní pro ŽP a MA21
 • Otázka: Sekání trávy (Miroslava 16.06.2019 11:53) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den. Chci se zeptat,proč všichni kolem mají posekáno, ale u nás 5.května 62-70 a okolí není. Tráva-osina už je asi půlmetrová. Nemáme ani kde venčit pejsky!Už to tady bylo loni,v čem je problém a bude se řešit?
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 17.06.2019 17:29)
   Dobrý den,
   seč uvedených pozemků se chystá v nejbližších dvou dnech, děkuji za trpělivost, míst k posekání je na území MČ Praha 4 opravdu mnoho.
   Tomáš Hrdinka
   radní pro ŽP a MA21
 • Otázka: Přidání zeleně (David Nečas 15.06.2019 9:53) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat zda by nebylo možné do ulice Čestmírova (Nusle) vysadit stromy. Chodníky jsou zde dostatečně široké. A zejména v těchto letních dnech je v této betonové ulici nesnesitelné vedro a špatný vzduch. Navíc se tato ulice stane brzy cestou z Náměstí bratří synků do nádraží Vršovice (momentálně zde stavíte podchod) Tak by nebylo špatné ji trochu zkulturnit.
  Děkuji za přečtení
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 17.06.2019 17:26)
   Dobrý den, pane Nečasi,
   uvedený chodník v Čestmírově ulici, i když to tak nevypadá, zas tak široký není, aby se tam vešla kvalitní zeleň, jak navrhujete, navíc je plný inženýrských sítí.
   Vynasnažíme se naši městskou část ozelenit na jiných místech, kde to bude technicky a prostorově možné a únosné, včetně okolí Vámi zmiňované lokality.
   Hezký den,
   Tomáš Hrdinka
   radní pro ŽP a MA21
 • Otázka: Odpadkové koše v ulici 5. května a Na Veselí vol. 2 (Jan Z. 13.06.2019 13:25) – Obecné
  Dobrý den, rád bych se zeptal na vývoj ve věci umístění odpadkových košů v ulicích 5. května a na Veselí, tedy dotazu z 10.4.2019 umístěném v této kategorii "Obecné" (viz také příloha). V odpovědi z následujícího dne bylo přislíbeno umístění dvou odpadkových košů, avšak do dneška se ve zmíněných ulicích nové koše neobjevily.

  Uvědomuji si, že všechno nemůže být hned a některé záležitosti vyžadují čas s patřičným odstupem, přesto si myslím, že umístění odpadkových košů by nemuselo představovat organizační problém za předpokladu, že celá věc nebyla nakonec hozena do koše. Na druhé straně oceňuji opravu schodiště, natření zdiva a zábradlí v podchodu vozovky Na Veselí. Zdá se, že kontrola zaznamenala i celkový neutěšený stav tohoto místa a já jsem za to velmi rád.

  A když už se na úřad obracím znovu, dovolil bych si vznést další dotaz, jestli by nestálo za úvahu rozšíření "zeleného" prostoru u jednotlivých stromů v ulici Na Veselí, kde se nemohu zbavit dojmu, že malý čtverec utopený v asfaltu na rozhraní chodníku a parkoviště nemůže kořenům poskytnout dostatečné vsakování vody ke kořenům a obávám se do budoucna uhynutí této vegetace a to by v této lokalitě byla docela škoda.

  Děkuji za odpovědi.

  S pozdravem

  JZ
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 17.06.2019 17:23)
   Dobrý den,
   dle zjištěných informací, je instalace košů na programu tento týden.
   S pozdravem
   Bc. Monika Bunžová
   asistentka starostky


Vytisknout