Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy. Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

 


Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
*    
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Stavba v ulici Kloboučnická (Johanka Wernerová 17.06.2017 8:33) – Doprava a parkování
  Dobrý den,

  Nevím jestli se obracím správně na Vás, ale mám dotaz ohledně stavebních prací v ulici Kloboučnická (domnívám se totiž, že souvisí s rekonstrukcemi v ulici Nuselská).
  Existuje nějaký harmonogram prací, kde bychom viděli jak dlouho budou jednotlivé etapy trvat? Někde jsem četla, že celý autobusový ostrůvek dostane novou podobu, ale nedaří se mi to už nikde najít.
  Ptám se proto, že stavět začínají dělníci každý den kolem sedmé hodiny ráno včetně víkendu a ráda bych věděla, kdy se zase posunou někam dál.

  Děkuji za jakékoliv informace.
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 23.6.2017 14:28)
   Vážená paní Wernerová,
    
   v současné době eviduje silniční správní úřad v ulici Nuselská a přilehlých bočních ulicích několik souběžně probíhajících akcí, na které bylo vydáno povolení o zvláštním užívání pozemní komunikace. V ulici Kloboučnická se aktuálně provádí rekonstrukce horkovodu v termínu 15.06.2017 – 31.08.2017 (dvě etapy), rekonstrukce NTL a STL plynovodů v termínu 05.06.2017 – 04.07.2017 (tři etapy) a dále je připravovaná obnova kabelu vysokého napětí v termínu 28.08.2017 -24.09.2017.
   Dle stále probíhajících informačních a koordinačních jednání na Technické správě komunikací hl. m. Prahy, a.s., by se po rekonstrukci všech dotčených inženýrských sítí měla zahájit od ulice Vladimírova výstavba definitivních povrchů vozovek a jejich přilehlých chodníků, jejíž součástí bude i přemístění podstatné části lamp pouličního osvětlení na stožáry trakčního vedení a úprava parkovacího prostoru v ulici Nuselská.
    
   S pozdravem Ing. Ondřej Horvath. 
 • Otázka: Změna trvalého bydliště a jména zároveň (Hana Pacová 15.06.2017 14:55) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala jak správně postupovat, když chci zažádat o nový OP z důvodu změny příjmení a změny trvalého bydliště. Byt na nové adrese není můj, ale manžela - musí mi manžel vystavit nájemní smlouvu či jen "nějaký" doklad o tom, že v bytě bydlím?

  Děkuji za odpověď, Pacová
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 23.6.2017 13:31)
   Vážená paní Pacová,
    
   pokud je byt v osobním vlastnictví manžela, tj. je uveden v katastru nemovitostí jako vlastník, k přihlášení k trvalému pobytu do toho bytu Vám stačí pouze předložit oddací list, kterým doložíte, že jste v manželství. Z titulu manželství vám totiž vzniká nárok na trvalý pobyt. Pochopitelně musíte dále předložit dosavadní platný občanský průkaz a uhradit správní poplatek ve výši 50,-Kč.
    
   S pozdravem
    
   Mgr. Marek Hejduk
   vedoucí oddělení právního
   odbor správních agend
   Městská část Praha 4
 • Otázka: Pas (Denisa Machová 19.06.2017 17:00) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den potřebovala bych své dceři 11let udělat pás. Co vše potřebujeme s sebou?? Dekuji za chvíli odpověď
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 23.6.2017 13:30)
   Vážená paní Machová,
    
   k vyřízení žádosti o cestovní pas Vaší dcery bude potřeba osobní přítomnosti dcery (kvůli focení), rodný list, průkaz totožnosti jednoho ze zákonných zástupců a správní poplatek ve výši 100,-Kč (pas ve standardní lhůtě).
    
   S pozdravem
    
   Mgr. Marek Hejduk
   vedoucí oddělení právního
   odbor správních agend
   Městská část Praha 4
                                      
 • Otázka: Přehlášení z úřadu na úrad (Souček 19.06.2017 13:34) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Vážení,

  rád bych přehlásil trvalý pobyt z úřadu Prahy 9 k Vám na úřad na Prahu 4.

  Jak toho docílit?

  Předem děkuji za radu a přeji hezký den.

  S pozdravem
  Souček
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 23.6.2017 13:30)
   Vážený pane Součku,
    
   pokud máte trvalý pobyt na ohlašovně úřadu Prahy 9, není možné si adresu trvalého pobytu „přehlásit“ na jakoukoli jinou adresu úřadu. Současná právní úprava toto neumožňuje.
    
   S pozdravem
    
   Mgr. Marek Hejduk
   vedoucí oddělení právního
   odbor správních agend
   Městská část Praha 4
 • Otázka: Platnost cestovního pasu manželky (Jan Hladík 20.06.2017 15:39) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den, měl bych dotaz ohledně platnosti pasu novomanželky. Vzali jsme se 29.9.2016 v Las Vegas, v ČR byl sňatek dořešen 2.6.2017. Jak dlouho platí starý pas manželky? Může na něj v červenci jet do zahraničí (Turecko)? Manželka si již zažádala o nový pas, ale nestihne si ho před cestou vyzvednout. Navíc dovolená byla sjednána na její jméno za svobodna.
  Děkuji, Hladík
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 23.6.2017 13:28)
   Vážený pane Hladíku,
    
   cestovní pas, pokud je platný, tzn. není prošlá platnost, platí ještě 3 měsíce po sňatku (po 2.6.2017).
    
   S pozdravem
    
   Mgr. Marek Hejduk
   vedoucí oddělení právního
   odbor správních agend
   Městská část Praha 4
 • Otázka: Oprava vozovky (Pálek Václav 18.06.2017 1:05) – Doprava a parkování
  Proč v ulici Novodvorská je oprava od 14.6.do 17.6, když až 16.6.teprve vyfrezovali vozovku a dál nic, dnes je 18.6. a nic akorát se blokují místa na parkování.Asi perfektní firma.Nehlede na to že míst na parkování je nedostatek , minimálně dvě pětiny jsou mimo pražský.Diky za odpověď . Pálek
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 20.6.2017 14:28)
   Vážený pane Pálku,

   MČ Prahy 4 není vlastníkem komunikace, která je ve vlastnictví hl.m.Prahy pod správou TSK hl.m.Prahy a.s. se sídlem Řásnovka 8, Praha 1. Území MČ Prahy 4 má na starosti přímo OS JIH se sídlem Bezová 1658 Prahy 4 pod vedením Ing.Rezka tel. 257 015 352 . Opravy komunikace provádí zhotovitel prací TSK hl.m.Prahy na základě všeobecného povolení na lokální opravy komunikací .

   Přeji hezký den

   Petr Vlasák
 • Otázka: Blěší trhy (Michaela 17.06.2017 18:27) – Živnostenský úřad
  Dobrý den, chtěla bych jet jako prodejce na bleší trhy, burzy, kde bych vzala věci, které bych se chtěla prodat a nejlépe to dle mě jde přes tyto trhy. Jaké osvědčení, podmínky pro to jsou? Musím mít živnostenský list, podat nějak kolik jsem utržila? eet pro mě platí? Nebo stačí přijet na místo konání, zaplatit si místo a bezstarostně prodávat. Předem děkuji
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 20.6.2017 8:26)
   Dobrý den,
    
   pokud hodláte prodávat na trzích, je nutné vlastnit živnostenské oprávnění na živnost volnou : výroba, obchod a služby neuvedené v příloze 1 až 3 živnostenského zákona, obor č. 48 velkoobchod a maloobchod. Příslušný formulář – Jednotný registrační formulář a více informací naleznete na www.praha4.cz.
   Oblast placení daní a EET nespadá do kompetence živnostenských úřadů, ale Finančních úřadů.
    
   S pozdravem
    
   Ing.Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského
 • Otázka: cestovni pas (ada 13.06.2017 21:36) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  dobry den obdrzela jsem ceske statni obcanstvi , muzu si pozadat o cestovni pas hned s listnou o udeleni statniho obcanstvi? nebo musim cekat na rodni list dekuji
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 19.6.2017 12:45)
   Dobrý den,

   o cestovní pas je třeba požádat až s rodným listem, protože při vystavení rodného listu někdy dojde k úpravě jména, příp. příjmení a cestovní pas vystavený před vydáním rodného listu by obsahoval chybné údaje.
   S pozdravem
    
   Hana Krákorová
   vedoucí odd. cestovních dokladů
 • Otázka: Velkoobjemové kontejnery Zachova/Nad Svahem (Mirka Petránková 07.06.2017 16:02) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je místo pravidelného přistavování kontejnerů v ulici Zachova/Nad Svahem možné znovu označit žlutou čárou. Toto místo - mimo jiné v těsné blízkosti lavičky a lípy se v dnešní době stalo parkovacím místem. Řidiči postupně rozjíždějí trávník, který na místě původně byl a teď ustupuje, blokují umístění kontejneru, blokují výhled řidičům přijíždějícím do křižovatky. Pokud někdo zaparkuje na druhou stranu silnice, je velmi znesnadněn i průjezd. Původně byla na místě žlutá čára, ovšem postupem času vymizela. Děkuji.
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 16.6.2017 10:09)
   Vážená paní Petránková, 

   děkujeme za Váš podnět. Oddělení dopravy prověřilo dne 08.06.2017 předmětné vodorovné značení. V současné době není toto značení na našem odboru evidováno jako povolené a není zaneseno v pasportu komunikací TSK. Váš podnět jsme proto zároveň postoupili správci komunikace, tj. TSK hl . m. Prahy (oddělení 1900 - dopravní značení), k případnému vyznačení, nebo obnově. O dalších krocích ze strany TSK, nebo našeho oddělení Vás budeme touto cestou neprodleně informovat. 

   S přáním klidného dne 

   OŽPAD, oddělení dopravy 
 • Otázka: nevhodně dlouhodobě parkující auto (Petr Krupička 15.06.2017 10:30) – Doprava a parkování
  dávám podnět k odstranění dlouhodobě nevhodně parkujícího červeného auta s reklamní cedulí na střeše.Začátek ulice Jivenská
  hned na pravém rohu.Je s podivem,že tam parkuje i poté,co jsou v místě rozmístěny přenosné dopravní značky a probíhají tam stavební práce....-:(.
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 15.6.2017 20:42)
   Podnět postupujeme městské policii.
    
   Jan Hartman, odd. dopravy OŽPAD


Zveřejněno: 11.11.2008 – tiskový referent David Polák,
Vytisknout