Zdravotnické zařízení Prahy 4 poskytuje službu Domácí chůva za pouhých 20 korun na hodinu

Projekt Zdravotnického zařízení městské části Praha 4 s názvem „Udržení služby Domácí chůva“ nabízí již od února 2015 pražským maminkám a tatínkům hlídání dětí v domácím prostředí jen za 20 Kč na hodinu. Zbytek ceny je dotován z finančního grantu z Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu Praha - Adaptabilita. Za dobu realizace projektu tato služba pomohla více než 40 rodičům k návratu do práce po rodičovské dovolené. Cílem projektu je pomoci celkem alespoň 70 rodičům.

Blíže nespecifikovaný obrázek

V rámci realizace tohoto projektu zároveň probíhá bezplatné vzdělávání 30 maminek, které se chtějí stát kvalifikovanou chůvou. „Od února do května absolvovaly účastnice teoretickou část kurzu, v květnu a červnu probíhají odborné praxe v našich jeslích. Během léta čeká všechny účastnice zkouška z profesní kvalifikace Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky před odbornou komisí“ dodává manažerka projektu paní Dana Zichová.

Bližší informace o projektu, o službě Domácí chůva a podmínkách pro přijetí do ní naleznete na www.zzpraha4.cz nebo u koordinátorek projektu.

KONTAKTY - koordinátorky projektu
jméno a příjmení