Trilopark v Nuslích nabízí cestu do dávné minulosti

Pro školy, školky i veřejnost je určen program interaktivního muzea Trilopark, jehož cílem je zprostředkovat ucelený pohled na historii života na naší planetě. Slavnostního otevření Triloparku v ulici pod Terebkou 1139 v  Nuslích se ve středu 18. 2. 2015 zúčastnil starosta městské části Praha 4 Petr Štěpánek, který při této příležitosti ocenil záměr autorů projetu zprostředkovat malým i velkým návštěvníkům naši dávnou historii zábavnou a často interaktivní formou.

„Velice si vážím každé aktivity, která přisívá k získávání a rozvíjení znalostí našich dětí,“ uvedl starosta Petr Štěpánek, „a věřím, že tato expozice nikdy nebude mít nouzi o zvídavé návštěvníky, kteří si budou chtít rozšířit své vědomosti získané ve škole skutečně ojedinělý způsobem. Vždyť kde jinde je možné sáhnout si na pravý dinosauří zub, zub megalodona, stoličku mamuta nebo velké trilobity!“

Zatímco většina muzejních expozicí je zaměřena na zrak návštěvníků, Trilopark zaměstnává také jejich sluch a hmat. Dvacet čtyři vitrín s modely a s bohatým obrazovým materiálem doplňuje v rámci komentovaných prohlídek také výklad fundovaných lektorů a možnost si některé exponáty doslova osahat. Trilopark, který vznikl s podporou městské části Praha 4, nabízí školákům možnost vytvořit si malé odlitky, domodelovat dinosauří lebku nebo se zúčastnit vykopání velké dinosauří kostry.


Více na
www.trilopark.eu.
Zveřejněno: 19.02.2015 – tiskový referent David Polák
Vytisknout