Praha 4 vybrala nájemce Branického divadla

Praha 4 vybrala nového nájemce Branického divadla. Bude jím od podzimu 2016 společnost BCD CZ principála Václava Čížkovského, která získala divadelní budovou do pronájmu na tři roky s opcí na další tři roky a se zvýhodněným nájemným po dobu jednoho roku. Nájemné činí 40.000 Kč za měsíc, nájemce však bude 12 měsíců platit nájemné pouze ve výši 20 procent stanoveného nájmu. Rozhodla o tom Rada městské části Praha 4.Branické divadlo

„Věřím, že nový nájemce už na letní divadelní scéně v Dominikánském dvoře v Braníku prokázal, že může nabídnout zajímavý repertoár, kterým do historické budovy Branického divadla přiláká diváky,“ uvedl zástupce starosty Lukáš Zicha (STAN – Tučňák). „Divadlo v zajímavé lokalitě blízko centra si zájem diváků určitě zaslouží.“

Hlavním cílem nového nájemce je vybudovat v Branickém divadle typ repertoárového divadla na základě divácky přitažlivé dramaturgie s vlastním souborem a s atraktivními hosty ve vybraných rolích. Dramaturgie bude vycházet z osvědčeného principu 8:2, z deseti titulů bude osm komedií a dva tituly budou závažnějšího žánru.

V prvních sezónách se diváci mohou těšit například na tragédii Wiliama Shakespeara Otello a jeho komedii Zkrocení zlé ženy nebo úspěšný kus z branického Letního divadelního dvora Běž za svou ženou od Raye Coonyho. Zajímavou novinkou budou koncerty jazzu a popu.

„Zavřené Branické divadlo je k ničemu, nyní máme naději na změnu,“ uvedl k rozhodnutí rady zastupitel z Braníka Aleš Borkovec (ODS).

Městská část Praha 4 vnímá Branické divadlo jako tradiční kulturní prostor, který bude vyvíjet činnost v silné konkurenci ostatních pražských divadelních scén. Finanční podpora městské části má novému nájemci umožnit zahájení provozu za výhodnějších podmínek. Branické divadlo bylo městskou částí zrekonstruováno, avšak vyžádá si při zahájení provozu dodatečnou investici do ozvučení a dalšího technického vybavení.