Městské části chtějí u špatného parkování přitvrdit

Praha 4 se připojila k iniciativě městských částí, která chce nedisciplinovaným řidičům více znepříjemnit špatné parkování. Půjde o změny v systému „nasazování botiček“, který v současné podobě již nepůsobí příliš preventivně.

Radní pro dopravu centrálních a velkých městských částí (Prahy 1-10) napsali dopis primátorovi hlavního města Prahy, ve kterém jej žádají, mimo jiné, aby klasickou pokutu za parkování doplnily ještě dva nové poplatky, související právě s „botičkou“. Mělo by jít o manipulační sazbu za nasazení/sejmutí botičky a časový poplatek za její „vypůjčení“.

„Aktuální systém je nákladný a neefektivní a hříšníkům se jejich špatné parkování v podstatě vyplatí, je proto potřeba systém změnit, aby botička byla opravdu způsobem, jak řidiče přimět, aby příště zaparkoval tak, jak má,“ říká radní pro dopravu Jaroslav Míth (ODS).

Podpořit nápravu současné nedobré situace by také mělo být svěření provozu „botiček“ (přiložení a odstranění TPZOV - technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla) městské společnosti Správa služeb hl. m. Prahy.

Sama městská policie totiž nemůže vybírat správní poplatek, pouze pokutu. Při provozu "botičkových vozidel" městskou společností by nově v autě postačil jeden zaměstnanec (strojník) a jeden strážník místo dnešních dvou.

botičky - Městské části chtějí u špatného parkování přitvrdit

Aktualizováno: 11.07.2024 – Vít Drbal