Děti z Prahy 4 nasbíraly tunu starého pečiva pro koně strážníků

Více než tunu starého pečiva nasbíraly od ledna do dubna letošního roku děti z mateřských a základních škol v Praze 4. Pečivo sbíraly pro koně městské policie.

Soutěže ve sběru nevyužitého pečiva se zúčastnilo deset mateřských a základních škol. Odměnu v podobě finančního daru vítězným školám předali starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/SZ) a radní pro oblast životního prostředí Ondřej Růžička (STAN - Tučňák). Od městské policie vítězové obdrželi drobné upomínkové předměty.

„Nasbírat více než tisíc kilogramů starého pečiva je obdivuhodný výkon,“ uvedl radní pro životní prostředí Ondřej Růžička (STAN – Tučňák). „Velmi oceňuji fakt, že nevyužité pečivo neskončí v odpadu v popelnicích, ale bude dále využito. Jsem si jist, že s ekologickou výchovou je třeba začít už v dětském věku, naše děti tak získají potřebné podvědomí a využívání surovin, třídění odpadů a recyklace.“

Městská část Praha 4 vyhlásila soutěž ve sběru starého pečiva pro koně městské policie letos už po třetí. Pečivo, které děti nasbíraly, vystačí pro 26 služebních koní až na jeden rok. Staré pečivo slouží jako doplněk stravy a také jako odměna. Protože se letos sebralo opravdu úctyhodné množství starého pečiva, městská policie část daru věnuje pražské zoologické zahradě, se kterou dlouhodobě spolupracuje.

Praha 4 je jedinou městskou částí, která takovou soutěž pořádá.