ZŠ Bítovská dostala od radnice novou sportovní halu

Až se školáci ze ZŠ Bítovská v Praze 4 vrátí do své školy, přivítá je zcela nová sportovní hala, kterou pro ně nákladem 55 milionů korun vybudovala městská část. Moderně a velmi kvalitně vybudované sportovní zařízení nabídne široké sportovní příležitosti pro výuku tělocviku i volnočasové sportování. Slavnostního otevření sportovní haly se v úterý 9. února 2021 zúčastnili představitelé městské části Praha 4 a zástupci rodičovské veřejnosti.

„Až se obnoví běžná výuka, budou učitelé moci do výuky zařadit florbal, basketbal, tenis či volejbal a hala bude sloužit určitě i v odpoledních hodinách zájmové činnosti dětí, popřípadě ve večerních hodinách sportující veřejnosti. Tohle už ale samozřejmě záleží na vedení školy,“ vyjmenovala možnosti nové haly starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011), jež má na starost školství čtvrté městské části.

Sportovní hala byla největší investiční akcí uplynulého roku. „Předáváme do užívání krásnou, moderní a plně vybavenou sportovní halu se zázemím, šatnami a sprchami. Věřím, že se z ní budou radovat i žáci, až se vrátí do školy,“ uvedl radní Prahy 4 Filip Vácha (TOP 09), do jehož gesce spadají investice.

Novou halu přivítala i ředitelka ZŠ Bítovská Markéta Benešová, podle níž byla dosavadní tělocvična pro potřeby školy už malá. „Chtěla bych poděkovat městské části Praha 4, že pro naše děti vybudovala takto krásnou halu. Moc nám pomůže,“ prohlásila ředitelka školy a dodala: „Pevně věřím, že si ji děti už brzy vyzkouší.“

Podle členky školské rady ZŠ Bítovská a předsedkyně Výboru pro bezpečnost Zastupitelstva MČ Praha 4 Lucie Michkové (ODS) se kvalita tělesné výchovy v Bítovské podstatně zvýší. „Jsme rádi, že rostoucí počet dětí v naší oblíbené škole bude mít možnost sportovního vyžití v novém krásném prostoru a nebude se nadále muset střídat v dosavadní dnes už malé tělocvičně,“ uvedla Michková.

Více foto v malé fotogalerii na odkazu ZDE .

Aktualizováno: 09.02.2021 – Vít Drbal