Výzva a informace k očkování proti nemoci COVID-19

Schéma průběhu očkování.jpg

Vakcíny proti COVID-19 jsou léčiva, která brání vzniku onemocnění způsobeného novým koronavirem SARS-CoV-2 tím, že vyvolávají imunitní odpověď proti tomuto viru. COVID-19 může způsobit závažné onemocnění s možnými doposud neznámými dlouhodobými následky nebo i úmrtí u osob jakéhokoliv věku, včetně jinak zdravých lidí.

Kdo se může registrovat

• Od 15. ledna 2021 se mohou k očkování přihlašovat obyvatelé České republiky, kteří jsou starší 80 let.
  • Od 26. ledna 2021 se mohou přihlašovat zdravotničtí pracovníci, kteří doposud nebyli očkování.
  • Registrace široké veřejnosti (od 1. 2. 2021) bude zřejmě odložena do doby, než bude dostatek vakcín.

Kde se můžete registrovat

Potřebujete pomoc s registrací?

V případě, že se Vám nepodařilo zaregistrovat výše uvedenými způsoby, můžete se obrátit o pomoc na Úřad městské části Praha 4, kde Vám od 18. ledna 2021 v pracovní době od 8 do 16 hodin poradí pracovníci úřadu na těchto telefonních číslech:
  • 800 194 237

• 261 192 306

• 261 192 257

Také Praha pomůže seniorům s registrací a s dotazy týkající se očkování

Hlavní město provozuje již od jara 2020 společně s neziskovými organizacemi bezplatnou informační linku ke koronaviru na čísle:
  • 800 160 166

Nově tato linka od pátku 15. ledna 2021 slouží i pro pomoc seniorům nad 80 let s registrací k očkování v Centrálním rezervačním systému a operátoři zde budou také vyřizovat případné dotazy k očkování.
Informace poskytnou ale také o pomoci, kterou obyvatelům nabízejí městské části. V provozu bude linka denně od 8:00 do 16:00 hodin a obsluhována bude operátory hlavního města a neziskové organizace Život 90.

Očkování proti koronaviru: Spolehlivá cesta k obvyklému životu

CRS - new - Snímek obrazovky 2021-01-22 234608

KLIKNUTÍM NA OBRÁZEK PŘEJDETE PŘÍMO DO ROZCESTNÍKU

UPOZORNĚNÍ: Změny od 22. 1. 2021

• Od 22.1.2021 je v systému Centrálního rezervačního systému (CRS) nastaveno řízení přístupu občanů k rezervaci podle dostupnosti vakcín na preferovaných očkovacích místech, které jste zvolili v rámci registrace.
  • Po úspěšné registraci tedy nečekejte na okamžité zaslání kódu k rezervaci, ten obdržíte až ve zvací SMS z Vašeho preferovaného očkovacího místa na základě reálné dostupnosti vakcíny pro Vaše očkování.
  • Informace o změně v CRS na webu Ministertsva zdravotnictví ČR je ZDE .
Další podrobnosti na odkazu ZDE a šikovné letáčky pak zde: 1 a 2

Co budete potřebovat k samotnému očkování

K samotnému očkování je třeba přinést občanský průkaz a průkaz zdravotního pojištění. Více informací a další doporučení si prohlédněte na odkazu: Jak přesně bude probíhat očkování na očkovacím místě?

Pozn.: Článek je průběžně aktualizován o novinky a upřesnění, jak jen jsou k disposici. Paralelně doporučujeme sledovat i "Covid Portál" v sekci Očkování, kde je řada podrobností, které se do naší jedné stránky nevejdou.

Vloženo: 13.01.2021 – Vít Drbal   |   Zveřejněno: 13.01.2021 – Vít Drbal   |   Aktualizováno: 22.01.2021 – Vít Drbal