Výstava o Olze Havlové připomíná Sametovou revoluci

Na fotografi i je Olga Havlová spolu s dětmi z dětských domovů během vánoční besídky, která pro ně byla uspořádána ve Vikárce na Pražském hradě v prosinci 1994
byla uspořádána ve Vikárce na Pražském hradě v prosinci 1994. Foto: Ondřej Němec

Městská část Praha 4 připravila ve spolupráci s Výborem dobré vůle Olgy Havlové fotografickou výstavu věnovanou zakladatelce této nadace a manželce posledního československého a prvního českého prezidenta Václava Havla. Je umístěna ve foyer Úřadu MČ Praha 4 v ulici Antala Staška 2059/80b. V nouzovém stavu, kdy jsou na minimum omezeny kontakty mezi lidmi, symbolicky připomíná události ze 17. listopadu 1989 a Sametové revoluce.

Jedenáct panelů s fotografiemi bude v Úřadu městské části Praha 4 na Budějovické vystaveno do 27. listopadu 2020. S expozicí se můžete seznámit i v přiloženém katalogu .

Zveřejněno: 04.11.2020 – Vít Drbal