Vyběhněte do nového roku se Čtyřkou

Běžecká škola

Městská část Praha 4 společně s Běžeckou školou Prahy 4 zve na tradiční novoroční výběh ze Žlutých lázní. První lednový den od 12 hodin se společně vydají na trať všichni, kteří se nenechají odradit chladnějším přivítáním do nové dekády tohoto století.

"Závod je otevřený všem. Ať už zájemci sportovního ducha mají, či ho s příchodem nového roku teprve hledají. Není třeba se registrovat či cokoli platit. Zároveň nelze opomenout, že výběhem odstartuje i sedmá sezona Běžecké školy. Do nového roku ji přeji mnoho spokojených běžců, pohodovou náladu a stále více zdolaných kilometrů," uvedl radní městské částí Praha 4 pro oblast sportu Jaroslav Míth (ODS).

Jedinečná přátelská atmosféra akce bude doprovázena mimo jiné rozcvičkou s tradiční běžeckou abecedou a poté společným výběhem. Ten je rozdělen do dvou výkonnostních skupin podle toho, jak se účastníci, vzhledem ke své kondici a popřípadě i po bujarých oslavách, cítí. Zajímavým zakončením dne může být společné zhlédnutí novoročního ohňostroje, který začíná od 18 hodin. Běžecká trasa totiž nabídne perfektní výhledy na Vyšehrad.

"Celý výběh je dlouhý pět kilometrů a potrvá přibližně hodinu. V cíli bude pro vytrvalce připravené občerstvení. Tak přijďte, obujte maratonky a poběžíme," zve Martin Dvořák, bývalý reprezentant v plavání a triatlonu, který školu vymyslel, založil a pravidelně koučuje.

To, že je novoroční výběh ze Žlutých lázní jednou z nejkrásnějších sportovních akcí, si v minulosti ověřili i olympijští vítězové David Svoboda a Kateřina Neumannová. K odvážlivcům, kteří se nezaleknou zimy, patří i přední horský běžec Ondřej Fejfar.

„I když obdobné běžecké projekty vznikaly i jinde, takovou vytrvalostí se nemůže pochlubit žádný z nich. Těší nás zájem lidí, ale také stabilní dlouhodobá podpora radnice Prahy 4,“ uvedl dále Dvořák.

novoroční výběh běžecké školy prahy 4

Zveřejněno: 19.12.2019 – Vít Drbal