Vnitroblok Halasova dostal reálnou podobu


Vnitroblok Halasova dostal reálnou podobu

Městská část Praha 4 spolu s místními obyvateli, spolkem Bieno a studenty České zemědělské univerzity připravuje v rámci pilotního projektu revitalizaci vnitrobloku mezi ulicemi Halasova, Matěchova, Na Strži a U strže. Studenti na základě dotazníkového šetření mezi obyvateli, uspořádaného spolkem Bieno, předložili k veřejné diskusi celkem 10 návrhů na kompletní obnovu tohoto velkorysého veřejného prostoru.

Veřejnost měla možnost seznámit se s návrhy v expozici umístěné přímo ve vnitrobloku. Na veřejném setkání na Nuselské radnici se k nim mohli lidé aktivně vyjádřit a hlasovat pro návrhy podle jejich preferencí. Vítězný studentský návrh byl poté rozpracován do architektonické studie, která bude následně předobrazem pro projektovou dokumentaci.

„Není tedy pravdou, že vnitrobloky pro radnici nejsou téma, jak tvrdí někteří opoziční zastupitelé, naopak, propracované pohledy na revitalizovaný vnitroblok termín skutečné realizace významně přiblížily,“ říká s nadějí ve slibnou budoucnost radní pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011). Více informací včetně fotografií najdete na webu praha4.pincity.cz .

Revitalizace vnitrobloku probíhá v participaci s občany podle principů místní Agendy 21.

Náhledovou verzi studie (44 stran) ke stažení jako PDF (cca 8 MB) najdete ZDE nebo po kliknutí na obrázek níže.
Tisková verze studie ke staženi jako PDF (cca 73 MB) je pak k disposici ZDE .

Revitalizace vnitrobloku Halasova - Studie na web - str 1


Aktualizováno: 02.03.2021 – Vít Drbal
Vytisknout