V pondělí 11. července 2022 se opět otevře Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině v Praze

Vláda uložila svým usnesením č. 579 ze dne 29. 6. 2022 hejtmanům a primátorovi hl. m. Prahy zajistit v součinnosti s ministerstvem vnitra, Hasičským záchranným sborem a Policií ČR zabezpečit provoz zařízení typu KACPU na svém území. KACPU v Praze bylo uzavřeno od 16. června 2022 kvůli vedením metropole deklarovanému přetížení hlavního města Prahy a chybějícímu systému přesunu uprchlíků do jiných a méně vytížených krajů.

KACPU bude nyní nově poskytovat pouze nouzové přístřeší a ubytovací kapacity Správy uprchlických zařízení. Otevírací doba centra bude na doporučení krizového štábu od pondělí do čtvrtka od 8 do 15 hodin, v pátek od 8 do 14 hodin. O víkendech a svátcích nebude KACPU v provozu. Nouzové přístřeší bude Praha poskytovat nonstop skrze stanová městečka a front desk na Hlavním nádraží.

Více informací najdete na stránkách pražského KACPU na odkazu ZDE .

kacpu praha od 2022 07 11.jpg
Aktualizováno: 10.07.2022 – Vít Drbal