V neděli omezí dopravu Volkswagen Maraton Praha 2022 - poběží se i na naší městské části

V neděli 8. května 2022 se v Praze koná 26. ročník Pražského maratonu – Volkswagen Maraton Praha 2022 a jeho doprovodná akce dm Rodinný běh Praha 2022. Tuto významnou mezinárodní sportovní událost budou doprovázet dopravní opatření, která se budou týkat automobilové dopravy a také provozu tramvajových a autobusových linek městské hromadné dopravy.

Volkswagen Maraton Praha 2022

Start závodu, který povede po komunikacích v Praze 1, 2, 4, 5, 7 a 8, je v 9:00 hodin na Staroměstském náměstí, kde bude i cíl. Ukončení závodu se předpokládá v 16:00 hodin. Na mapce níže najdete i orientační časy běžců na kontrolních bodech.

Na trase závodu a dalších souvisejících komunikacích bude platit zákaz parkování. Upozorňujeme řidiče, aby jej respektovali. V případě, že vozidla na komunikacích zůstanou, budou odtažena.

Trasa závodu:
Staroměstské nám., Pařížská, nám. Curieových, Čechův most, nábř. Edvarda Beneše, Klárov, Valdštejnská, Valdštejnské nám., Tomášská, Malostranské nám., Mostecká, Karlův most, Křižovnické nám., Křižovnická, nám. Jana Palacha, Mánesův most, Kosárkovo nábř., U plovárny, nábř. Edvarda Beneše, nábř. Kapitána Jaroše (včetně podběhu pod Čechovým a Štefánikovým mostem), Bubenské nábř., Komunardů, Jateční, Jankovcova, Libeňský most, Štorchova, Voctářova, Rohanské nábř., Těšnovský tunel, nábř. Ludvíka Svobody, Dvořákovo nábř., nám. Curieových, Pařížská, Staroměstské nám., Celetná, U Prašné brány, Na příkopě, 28. října, Národní třída, Masarykovo nábř., Jiráskovo nám., Jiráskův most, Dienzenhoferovy sady, Zborovská, Lidická, Palackého most, Palackého nám., Rašínovo nábř., Svobodova, Na slupi, Ostrčilovo nám., Sekaninova, Jaromírova, Ostrčilovo nám., Na slupi, Svobodova, Rašínovo nábř., Podolské nábř., otočka před Dvoreckým nám., Podolské nábř., Rašínovo nábř., Palackého nám., Palackého most, Lidická, Svornosti, Strakonická, otočka na Lihovaru před křižovatkou s ul. Nádražní, Strakonická, Hořejší nábř., Nábřežní, Janáčkovo nábř., most Legií, Smetanovo nábř., Křižovnická, nám. Jana Palacha, Mánesův most, Kosárkovo nábř., U plovárny, nábř. Edvarda Beneše, nábř. Kapitána Jaroše (včetně podběhu pod Čechovým a Štefánikovým mostem), Bubenské nábř., Komunardů, Jateční, Jankovcova, Libeňský most, Štorchova, Voctářova, Rohanské nábř., Těšnovský tunel, nábř. Ludvíka Svobody, Dvořákovo nábř., nám. Curieových, Pařížská, Staroměstské nám.

Změny v městské hromadné dopravě
V neděli 8. května dojde v souvislosti s konáním závodu od 8:35 hodin do 16:15 hodin ke změnám v provozu tramvajových a autobusových linek, podrobnosti jsou k dispozici na webových stránkách Dopravního podniku hl. m. Prahy, a.s.
Vzhledem k rozsahu změn doporučujeme v centru města využívat linek metra A a B, jejichž provoz bude přibližně od 7:00 do 14:30 hodin posílen.

Bezplatná dopravně-informační linka
- do soboty 7. 5., vždy od 9:00 do 18:00 hodin, je k dispozici linka: 800 165 102,
- v den závodu, v neděli 8. 5., od 8:00 do 16:00 hodin jsou k dispozici dvě linky: 800 165 102 a 800 100 991.

Pořadatelem závodu je Prague International Marathon, spol. s r.o., podrobné informace k celé akci naleznete na stránkách RunCzech ,

vw maraton_mapka-page-001 - rok 2022

Aktualizováno: 05.05.2022 – Vít Drbal