V Praze platí od 16. června od 10 hodin do odvolání zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech

Požáry - výstraha - čhmú - 2022 06 15

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal s platností od čtvrtka 16. června 2022 od 10:00 hod. výstrahu před nebezpečím vzniku požárů. V Praze proto bude platit nařízení Rady hl. m. Prahy, které za těchto okolností omezuje rizikové činnosti.

Výše zmíněné omezení se dotkne řady činností v lesích, parcích, lesoparcích, na loukách a zahradách na území hlavního města. Zde bude platit zákaz rozdělávání ohňů, kouření či používání zábavní pyrotechniky a další. Omezení se týká i oblíbených piknikových míst v lesích a parcích. Celý text omezení (zdroj: Úřední deska HMP) ke stažení jako PDF po kliknutí na obrázek níže nebo přímo ZDE .

Doba zvýšeného nebezpečí vzniku požáru pro území hlavního města Prahy - 2022 06 15

Zveřejněno: 15.06.2022 – Vít Drbal