Už jste letos viděli Uličník? Klub v autobusu opět pomáhá teenagerům

Už jste letos viděli Uličník? Klub v autobusu opět pomáhá teenagerům!

Na jaře opět vyjel do ulic městské části Praha 4 autobus Uličník. V něm najdete nízkoprahový klub pro děti a dospívající. Autobus se vrátil do osvědčených lokalit před základní školy Ohradní, Jílovská a Poláčkova.

„Klub je významným projektem prevence kriminality a navíc jediným nízkoprahovým zařízením pro děti a mládež na území městské části Praha 4. V loňském roce jsme rozšířili lokality o stanoviště v Michli, čímž se služba zpřístupnila dalším dětem a dospívajícím,“ vysvětlila předsedkyně Výboru pro bezpečnost Zastupitelstva MČ Praha 4 Lucie Michková (ODS).

Autobus najdete v jednotlivých lokalitách ve stejných dnech jako na podzim loňského roku, a to v pondělí na Ohradní a ve středu v lichý týden na Jílovské a v sudý týden v Poláčkově ulici. Přes letní prázdniny bude mít Uličník pauzu, protože zájem o službu byl v uplynulých letech mizivý. Od září ale bude pokračovat v provozu opět ve stejném režimu.
  • Provozní doba v pondělí i ve středu opět od 13 do 18 hodin.
  • Autobus nabízí služby dětem a dospívajícím od 13 do 18 let.
„Pracovníci klubu mimo jiné pomáhají dospívajícím s řešením nepříznivých životních situací, aktuálních problémů a směřují mladé klienty ke smysluplnému trávení volného času,“ doplnila Michková.

Provozovatelem autobusu je organizace R-mosty. Projekt byl podpořen z grantu hlavního města Prahy v oblasti prevence kriminality v roce 2022.

Více foto "Uličníku" najdete v malé fotogalerii na odkazu ZDE .

Leták Uličník Praha 4  v roce 2022

Aktualizováno: 20.05.2022 – Vít Drbal