Sociální odbor radnice Prahy 4 připravil speciální balíčky pro lidi bez domova

Zdravou svačinu z Potravinové banky, informace, jak se v současné situaci bezpečně chovat a kde se najíst, roušku, papírové kapesníčky a dezinfekční roztok – to vše obsahuje každý balíček určený pro lidi bez domova na území Prahy 4. Balíčky začne ve čtvrtek 26. března 2020 distribuovat sociální odbor Úřadu městské části Praha 4.

„Od čtvrtka budeme navštěvovat lokality, kde se ve větší míře sdružují lidé bez domova, okolí metra Budějovická, nám. Bratří Synků, plynárny v Michli, metra Kačerov, nádraží Braník, obchodu Penny Market v Braníku a některých squatů,“ uvedla vedoucí sociálního odboru Věra Rožková.

S kolegy z radnice navíc zajistí rozmístění označených cisteren s vodou pro potřeby osobní hygieny lidí bez domova, které by měly stát na Spořilově, v Novodvorské ulici a v Braníku.

Stále fungují také terénní sociální služby Naděje, jejíž pracovníci zajíždějí každou středu od 9 do 11 hodin do Pikovické ulice.

Balíčky již čekají na rozvoz.

Zveřejněno: 25.03.2020 – Vít Drbal