Radní schválili další slevy na nájmech pro podnikatele

Rada městské části Praha 4 schválila 15. července 2020 slevy na nájmech pro konkrétní podniky, mezi nimi jsou například divadla, občanská sdružení, školy a podnikatelé. Za měsíce květen a červen bylo možné získat 40procentní slevu, která se týkala nájemců nebytových prostor a nebytových objektů ve svěřené správě městské části, kteří nemohli v těchto měsících podnikat.
Ilustrační foto

Tentokrát na tři měsíce – prosinec, leden a únor – schválili radní městské části Praha 4 slevy na nájemném. Jedná se již o třetí vlnu odpouštění části nájmů od začátku pandemie. Podniky, které stejně jako na jaře a na podzim loňského roku, musejí mít i nyní zavřené provozovny, mohou požádat až o padesátiprocentní slevu na nájemném. Slevy se týkají nájemců nebytových prostor a nebytových objektů ve svěřené správě městské části, kteří nemohou v těchto měsících podnikat.

„Pokračuje nepříznivé období pro podnikatele, kteří již loni vyčerpali své rezervy a někteří již nemají z čeho brát. Touto cestou se snažíme pomoci v těžkých měsících, aby mohli provozovatelé své podniky opět otevřít, až to situace dovolí. Pomoci by jim k tomu měl i obdobný vládní program,“ řekl místostarosta pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09).

Odpuštění části nájmu je jedním z mnoha opatření, která městská část Praha 4 zavedla od začátku koronavirové krize. Mezi další patřilo již druhé zrušení valorizace, tedy nezvyšování nájmů v prostorech spravovaných městskou částí, pro loňský i letošní rok. Loni také městská část odložila splatnost nájmů u nebytových prostor a zrušila sankce za pozdní platbu. V rámci jarního odpouštění nájmu se slevy nájemcům vyšplhaly až na 70 procent.

Zveřejněno: 10.02.2021 – Vít Drbal