Radní Prahy 4 schválili slevy na nájmech pro podnikatele na říjen a listopad

Městská část jedná rychle i během podzimních měsíců – již druhou vlnu slev z nájemného od začátku koronavirové krize schválili dnes radní Prahy 4. Podniky, které stejně jako na jaře, musejí mít v září a říjnu zavřené provozovny, mohou požádat až o čtyřicetiprocentní slevu na nájemném. Slevy se týkají nájemců nebytových prostor a nebytových objektů ve svěřené správě městské části, kteří nemohou v těchto měsících podnikat.
Ilustrační foto z Táborské ulice

Městská část jedná rychle i během podzimních měsíců – již druhou vlnu slev z nájemného od začátku koronavirové krize schválili dnes radní Prahy 4. Podniky, které stejně jako na jaře 2020, musejí mít v říjnu a listopadu zavřené provozovny, mohou požádat až o čtyřicetiprocentní slevu na nájemném. Slevy se týkají nájemců nebytových prostor a nebytových objektů ve svěřené správě městské části, kteří nemohou v těchto měsících podnikat.

„Tato sleva z nájemného spolu s vládním programem COVID – Nájemné, který nabízí padesátiprocentní odpuštění nájemného, umožní našim podnikatelům zaplatit pouze deset procent z běžné měsíční částky. Věříme proto, že se jim i díky tomu podaří překonat tyto těžké měsíce,“ řekl místostarosta pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09).

Odpuštění části nájmu je jedním z mnoha opatření, která městská část Praha 4 zavedla od začátku koronavirové krize – mezi další patřilo na jaře například zrušení valorizace, odložení splatnosti nájmů u nebytových prostor a zrušení sankcí za pozdní platbu.

O další pomoci postiženým podnikům bude Praha 4 jednat v závislosti na měnících se vládních opatřeních.

Zveřejněno: 04.11.2020 – Vít Drbal