Rada MČ Praha 4 schválila slevy na nájemném pro nájemce nebytových prostor

otevřené okénko restaurace v době koronaviru

Divadla, umělecké i jazykové školy, kavárny, restaurace a mnoho dalších podniků získalo od vedení Prahy 4 slevy na nájemném. Tuto možnost schválila Rada městské části Praha 4 pro ty, kteří jsou v nájmu v nebytových prostorách městské části, a kteří kvůli krizové situaci související s epidemií koronaviru museli zavřít nebo výrazně omezit svůj provoz.

Opatření se vztahuje na měsíce březen a duben. Firmy takto dosáhly na odpuštění nájmu ve výši až sedmdesát procent.

„Do 31. května mohli podnikatelé žádat o slevy na nájemném. Odpuštění části nájmu jsme schválili kromě všech našich divadel také celé řadě dalších nájemců – jazykovým školám, tanečním a uměleckým školám, kavárnám a restauracím a mnoha dalším, kteří byli povinni v době karantény uzavřít své podniky,“ uvedl místostarosta a radní pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09).

Opatření nebylo plošné, podnikatelé tedy o slevu na nájmu museli zažádat. Vedení městské části připravuje další kroky, které nájemcům umožní čerpat slevy ze státního programu COVID – nájemné i v měsících květen a červen.

Zveřejněno: 26.06.2020 – Vít Drbal