Projekt „Nesoudíme. Pomáháme." pomáhá těhotným ženám a dívkám

Hnutí Pro život ČR - nesoudíme pomáháme

Městská část Praha 4 podporuje projekt „Nesoudíme. Pomáháme." veřejně prospěšné iniciativy Hnutí Pro život ČR. Jeho cílem je pomáhat těhotným ženám a dívkám, které okolnosti nutí k ukončení těhotenství přesto, že by si své dítě rády ponechaly.

Projekt vznikl díky dlouholetým zkušenostem z poradny http://linkapomoci.cz , která pomáhá ženám a dívkám v krizi spojené s těhotenstvím, porodem a mateřstvím. Odborné konzultantky této linky jsou často v přímé konfrontaci s nezměrným utrpením žen postižených tzv. postabortivním syndromem.

Postabortivní syndrom jako následek potratu postihuje nejen kvalitu života ženy, ale velmi často také veškeré rodinné vazby, bez ohledu na časový odstup od prodělaného potratu. Ve většině případů tyto ženy podstupují dlouhodobou terapeutickou péči nehrazenou ze zdravotního pojištění.

„V České republice končí ročně umělým přerušením téměř 18 000 těhotenství, to je strašné číslo, a přitom mnoho bezdětných párů čeká na možnost adopce,“ uvedl Josef Svoboda, místostarosta pro sociální politiku, podporu zdravotnictví a spolupráce s neziskovými a náboženskými organizacemia dodal: „Pokud můžeme jakkoli komukoli pomoci, pokud můžeme přispět k záchraně lidského života, rádi to uděláme.“

Pomoc Hnutí Pro život ČR je prvotně realizována prostřednictvím bezplatné telefonické linky 800 108 000 , nebo e mailu poradna@linkapomoci.cz . Rozsah pomoci se řídí aktuálními potřebami každé ženy či dívky. Služby jsou bezplatné a patří k nim zejména: krizová intervence, psychoterapie, osobní konzultace, analýza výsledků prenatálních vyšetření, doprovázení těhotenstvím, sociálně právní poradenství, zprostředkování ubytování, finanční a hmotná výpomoc a mnohé další.

Zveřejněno: 19.02.2021 – Vít Drbal