Praha 4 vyzkouší šetrnější testování žáků na přítomnost viru COVID-19

Městská část Praha 4 připravila ve spolupráci se společností Pronatal, členem skupiny Medicon, zkušební testování žáků výrazně šetrnější metodou, tedy stěrem z úst. Toto testování se bude týkat dětí, které špatně snášejí stěr z nosu.

„Chceme samozřejmě, aby docházka dětí do škol probíhala s minimem problémů a aby se naši školáci na ni těšili. Proto nabízíme tuto službu, kterou zkušebně spustíme ve středu 28. dubna na odběrovém místě na Poliklinice Zelený pruh,“ uvedla starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011).

Testování proběhne VE ZKUŠEBNÍM PROVOZU ve středu 28. dubna 2021 a v neděli 2. května 2021 od 15 do 17 hodin na adrese: Poliklinika Zelený pruh, Roškotova 1717/2, Praha 4, vchod z ulice U Družstva práce.

Všechny rodiče, kteří mají o toto testování zájem, prosíme o NEPRODLENOU REGISTRACI na:
Ihned po ukončení zkušebního provozu, dojde k jeho vyhodnocení, a pokud o testování bude dostatečný zájem, bude pokračovat i nadále. Proto všem rodičům doporučujeme, aby sledovali webové stránky svých škol a www.praha4.cz .

Od pondělního návratu dětí do základních a mateřských škol se novým ranním rituálem stalo testování, které děti, někdy i za pomoci rodičů či vyučujících, dvakrát týdně po příchodu do škol provádějí. A jak se dnes mohla přesvědčit v Základní škole Plamínkové osobně starostka Irena Michalcová (ANO 2011), dětem to jde pěkně od ruky a vše v naprosté většinou probíhá v klidu. Testovacími dny jsou pondělí a čtvrtek. Snímek je ze čtvrtka 15. dubna 2021.
Ilustrační foto ze současného testování ve školách

Zveřejněno: 23.04.2021 – Vít Drbal