Praha 4 spouští PinCity. Přidejte se!


Praha 4 spouští PinCity. Přidejte se!

Praha 4 se připojila k městům a obcím, které již úspěšně provozují platformu PinCity. Tato platforma umožňuje obyvatelům městské části prostřednictvím jednoduchého grafického rozhraní lokalizovat a navrhnout si svůj vlastní projekt, který mohou ostatní lidé komentovat a hodnotit, a dát tak radnici najevo, co a kde by mohla zrealizovat, nabídnou či zajistit.

„Zároveň radnice může prezentovat obyvatelům prostřednictvím tzv. pinů, česky připínáčků, výsledky své činnosti, co kde pro své obyvatele, žáky, sportovce a děti zrealizovala, čím se právě zabývá nebo co by chtěla zrealizovat ve střednědobém výhledu,“ uvedl radní pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (Ano 2011).

Na přehledné mapě Prahy 4 jsou tedy pomyslně zapíchnuty připínáčky přesně do míst, kde k realizaci veřejné zakázky či projektu buď již došlo, pro jaká místa vznikly nebo vznikají studie (koncepce rozvoje) či do jakých míst radnice plánuje zacílit své investice a komunitní činnost v nejbližší až střednědobé budoucnosti. Uživatel webu může filtrovat projekty ve zmíněném časovém horizontu či podle tematického zaměření (zeleň, kultura, infrastruktura, sociální péče apod.).

Pro návrhy veřejnosti je v rámci webu určena stejnojmenná záložka, kde po přihlášení mohou zadat a do mapy zapíchnout svůj projektový návrh, v jednoduchém formuláři je prostřednictvím několika parametrů představit a následně jej veřejně publikovat. Ostatní uživatelé webu pak mohou návrh komentovat a dávat mu své preference. Tím rovněž dávají radnici na vědomí, co by jinak městská část složitě zjišťovala v rámci participačních plánování s veřejností pod hlavičkou místní Agendy 21, byť i ty mají své nezastupitelné místo.

„Městská část Praha 4 uvítá, když se takový zprvu hypotetický občanský špendlík promění ve skutečnou realizaci. Teprve pak dostane celá platforma PinCity ten pravý smysl. Prosíme tedy aktivní občany, kterým na rozvoji naší městské části záleží, o zapojení se do projektu a jeho sdílení. Těšíme se na vaši odezvu,“ dodal radní Tomáš Hrdinka.

Nový web najdete na adrese praha4.pincity.cz
(nebo klikněte na horní či dolní obrázek)

Praha 4 spouští PinCity. Přidejte se!
Zveřejněno: 29.12.2020 – Vít Drbal
Vytisknout