Praha 4 rozdělí na dotacích na obecně prospěšné aktivity 15,2 milionu korun

Městská část Praha 4 také letos podpoří sportovní a tělovýchovné aktivity, kulturní a spolkovou činnost svých obyvatel, bezpečnost dětí a mládeže, prevenci rizikového chování dětí a mládeže, organizace zabývajících se snižováním rizik v oblasti protidrogové problematiky, zkvalitnění zdravotní péče a integraci cizinců a národnostních menšin. Další dotace směřují do oblasti životního prostředí, sociální a rodinné politiky. S jejich udělením souhlasila rada a na jednání v pátek 15. května je schválilo Zastupitelstvo MČ Praha 4.

„V letošním roce podpoříme úctyhodných 306 projektů, a to částkou 15 214 000 korun,“ vyčíslil radní pro společnosti založené MČ Praha 4, dotační politika a správu veřejných prostranství Jan Hušbauer (ANO 2011). „Všem organizací držím palce, aby se jejich projekty vydařily, a velmi děkuji členům komisí a pracovníkům odborů za obrovský kus práce, který museli vykonat při hodnocení projektů,“ dodal.

V oblasti sportu Praha 4 rozdělí 7 714 000 korun, v oblasti kultury 2 415 000 korun, na bezpečnost 300 000 korun, do zdravotnictví 1 500 000 korun, na integraci 181 000 korun, pro projekty v oblasti životního prostředí 234 000 Kč, v sociální oblasti 2 500 000 korun a v oblasti rodinné politiky 370 000 korun.

V oblasti sportu bude podpořeno celkem 128 projektů sportovních klubů a dalších organizací, mimo jiné FK Slavoj Vyšehrad, TJ Pankrác, 1. HFK Děkanka anebo obecně prospěšná společnost Elpida.

Dotace obdrží 51 kulturních projektů předložených například Divadlem Na Fidlovačce, Spolkem rodičů a přátel školy Jitřní či Tradičním loutkovým divadlem Zvoneček.

V oblasti bezpečnosti získá dotaci sedm projektů organizací Drop In, Jules and Jim nebo Fórum pro prožitkové vzdělávání.

Praha 4 dále podpoří 20 projektů v oblasti zdravotnictví, mezi nimi projekty Mamma HELP, Charity Praha – Chodov, Thomayerovy nemocnice anebo Domova Sue Ryder.

V oblasti integrace získá dotaci šest projektů, například organizace INFO – Dráček nebo Pražské volnočasové umělecké centrum.

V oblasti životního prostředí bude podpořeno osm projektů předložených organizacemi jako Probuďme Nusle, ZO ČSOP Koniklec či Dům ochránců přírody – ZO ČSOP.

V sociální oblasti obdrží dotaci 65 projektů, mimo jiné organizace Společnou cestou, Dětské krizové centrum, Thése one, Dům seniorů Michle, a další.

V oblasti rodinné politiky Praha 4 podpoří 21 projektů předložených například organizacemi Sklep sobě, HESTIA – Centrum pro dobrovolnictví či Klub přátel školy ZŠ Jižní IV.

Zveřejněno: 15.05.2020 – Vít Drbal