Praha 4 předá Dětskému centru při Thomayerově nemocnici výnos sbírky „Děti dětem“


V pátek 13. prosince 2019 v 8:30 hod. předá starostka Prahy 4 Irena Michalcová Dětskému centru při Thomayerově nemocnici potřebné věci, které děti z mateřských a základních školy Prahy 4 shromáždily nebo zakoupily v rámci sbírky „Děti dětem“. Starostka věci předá za účasti náměstkyně ředitele Thomayerovy nemocnice Ing. Heleny Doktorové ředitelce centra MUDr. Jaroslavě Lukešové.

Potřebné věci pro Dětské centrum při Thomayerově nemocnici (Sulická 120, Praha 4-Krč) byly vybrány v rámci už 9. ročníku sbírky s názvem „Děti dětem“, organizovaného během prvního adventního týdne městskou částí Praha 4 v mateřských a základních školách zřizovaných čtvrtou městskou částí. Celkem se nakonec zapojilo 20 základních a 17 mateřských škol.

Děti během sbírky za pomoci rodičů i zaměstnanců škol společně shromáždily nebo zakoupily například dětské leukoplasti s obrázky, porcelánové hrníčky s dětským motivem, hřebeny a kartáče na vlasy, šampony a kondicionéry, gumičky a sponky pro holčičky, papírové kapesníky anebo třeba jednorázové podložky pod miminka. Odhadovaná cena materiální pomoci je skvělých 320 tisíc korun!

„Jedná se o krásnou tradici, která naše děti učí pomáhat a ukazuje jim, že právě v té pomoci se skrývá i velký dar pro ně samotné,“ uvedla starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011).

Dětské centrum při Thomayerově nemocnici poskytuje komplexní zdravotní, výchovnou a sociální péči dětem jakkoliv ohroženým ve vývoji, včetně pomoci jejich rodinám ; dětem ohroženým prostředím, dětem s postižením, kojícím matkám, těhotným i nezletilým, které se akutně ocitly v krizové situaci.

Dětské centrum při Thomayerově nemocnici


Zveřejněno: 10.12.2019 – Vít Drbal
Vytisknout