Praha 4 poskytne podnikatelům slevy na nájmech

Radní Prahy 4 dnes schválili možnost poskytnutí slevy na nájmu v nebytových prostorách městské části za měsíce březen a duben letošního roku. Sleva se bude týkat podnikatelů, kteří kvůli krizové situaci museli zavřít nebo výrazně omezit svůj provoz. Dosáhnout mohou na odpuštění nájmu ve výši až 70 procent. Postižené podniky se budou dělit do několika skupin podle toho, jak se jich nařízení vlády dotkla.

„Kompletně zavřené provozovny budou moci žádat o nejvyšší možnou slevu na nájmu. Ty, které musely částečně omezit svůj provoz, budou moci využít snížení nájmu o čtyřicet procent,“ uvedl místostarosta Michal Hroza (TOP 09), autor návrhu.

Opatření není plošné, podnikatelé tedy o slevu na nájmu budou muset požádat. Podmínkou k získání slevy na nájmu je bezdlužnost podnikatele. Nájemník také nesmí být v době žádosti ve výpovědní lhůtě.

Slevy na nájmu
Ilustrační foto