Praha 4 pomáhá seniorům zvládnout systém očkování

Prezentace_Centrální-rezervační-systém_Stránka_01
Průchod registrací - po kliknutí přejdete na PDF s dalšími listy.

V Praze 4, která je nejlidnatější městskou částí v hlavním městě, žije 8.612 seniorů starších 80 let. Podle statistik je Praha 4 i nejstarší městskou částí, podíl seniorů v populaci, je nejvyšší v celé Praze. Městská část před spuštěním očkování proti COVID-19, aktuálně právě u seniorů nad 80 let, kontaktuje nejvíce ohrožené seniory a poskytuje pomoc těm, kteří nemají blízké příbuzné nebo známé, kteří by jim při registraci do pořadníku ministerstva zdravotnictví pomohli.

„Senioři i ostatní obyvatelé Prahy 4 jsou oslovováni a informováni prostřednictvím radničního časopisu Tučňák, webu a facebooku městské části, s pomocí letáků a také individuálně,“ uvedla starostka Irena Michalcová (ANO 2011) a dodala: „Ústav sociálních služeb v Praze 4 individuálně osloví 800 příjemců pečovatelské služby a prostřednictvím klubů seniorů jsou oslovováni i další senioři.“

Už od jara má Úřad městské části Praha 4 vytipované osoby, které jsou nejzranitelnější, potřebují dopomoc další osoby a mají příspěvek na péči. V Praze 4 jich je přibližně 1100 a buď přímo oni, nebo osoby, které o ně pečují, jsou nebo budou v nejbližších dnech kontaktovány telefonicky pracovníky sociálního odboru.

Po spuštění registrace bude v provozu telefonní informační linka 800 194 237 . Prostřednictvím této linky budou pracovníci Úřadu městské části Praha 4 podávat seniorům informace, týkající se očkování proti COVID-19, a případně pomáhat s nejasnostmi při registraci. Především v počátku registrací vyhradí úřad pro tuto činnost ještě dvě další linky.

Hlavním očkovacím centrem pro Prahu 4 je Fakultní Thomayerova nemocnice. Městská část Praha 4 není zřizovatelem zdravotnického zařízení, kde by bylo možné očkovat.

Rezervace termínů bude možná přímo na portálu Centrálního rezervačního systému, případně na telefonní lince 1221.
(Pozn.: Přihlášení bude možné od pátku 15. ledna 2021 od 08:00 hod.)

Vloženo: 14.01.2021 – Vít Drbal   |   Zveřejněno: 14.01.2021 – Vít Drbal   |   Aktualizováno: 14.01.2021 – Vít Drbal