Praha 4 pokračuje v šetrnějším testování žáků na přítomnost koronaviru každou středu

Městská část Praha 4 připravila ve spolupráci se společností Pronatal zkušební testování žáků výrazně šetrnější metodou, tedy stěrem z úst. Toto testování se týká dětí, které špatně snášejí stěr z nosu.

Zkušební testování se uskutečnilo na přelomu dubna a května a poté byl zkušení provoz vyhodnocen s následujícím výsledkem:
  • Testovat šetrnější metodou se bude i nadále, ale pro malý zájem rodičů se testování dětí bude konat na adrese Poliklinika Zelený pruh, Roškotova 1717/2, Praha 4, vchod z ulice U Družstva práce, pouze ve středu od 15 do 17 hodin.
Rodiče, kteří mají o toto testování zájem, se mohou registrovat ZDE .

Od pondělního návratu dětí do základních a mateřských škol se novým ranním rituálem stalo testování, které děti, někdy i za pomoci rodičů či vyučujících, dvakrát týdně po příchodu do škol provádějí. A jak se dnes mohla přesvědčit v Základní škole Plamínkové osobně starostka Irena Michalcová (ANO 2011), dětem to jde pěkně od ruky a vše v naprosté většinou probíhá v klidu. Testovacími dny jsou pondělí a čtvrtek. Snímek je ze čtvrtka 15. dubna 2021.
Ilustrační foto

Aktualizováno: 04.05.2021 – Vít Drbal