Praha 4 podpořila budování nových dobíjecích stanic

Městská část Praha 4 se rozhodla spolupracovat s Pražskou energetikou, a.s. (PRE) na přípravě deseti dobíjecích stanic pro elektromobily. Považuje to za nejlepší cestu, jak podpořit rozvíjející se perspektivní směr čisté dopravy na území městské části.

"Vytipovali jsme možné lokality pro umístění stanic tak, aby stavebně a provozně nejméně bránily plynulosti provozu, využívaly stávajících parkovacích míst a zároveň maximálně přispěly k rozšiřování elektromobility na území Prahy 4," uvedl 1. místostarosta pro finance, dopravu a evropské fondy Zdeněk Kovářík (ODS).

Nové nabíjecí stanice by se tak měly objevit na Podolském nábřeží, v Thomayerově ulici, na Roztylském náměstí, v ulici Marie Cibulkové, Sedlčanské, Na Větrově, Šípkové, Čimelické a na dvou místech v ulici Pujmanové.

„Budu rád, když se podaří již příští rok některou z plánovaných dobíjecích stanic uvést do provozu. Ne každý řidič elektromobilu má vlastní garáž, což brání rozšiřování počtu aut s elektrickým pohonem,“ dodal Zdeněk Kovářík.

elektro mobilita
Ilustrační foto